Jump to content

Samostalno napustila supruga uz pomoć kćerke prof.


Draganec

Preporučene objave

Eto na današnji dan oko 12.30.sati supruga osobno napustila uz pomoć kćerke i otišla za ZG. mene kao supružnika uz izjavu da ne ispunjavam obiteljske potrebe...... plačanje režije....." hopa cupa",alkohol.... i šta ja zna šta je sve nabrojila. ..... Nije bilo fizičkog sukoba. Otišla,a i još sam je ispratio.... uz izjavu da pod navedeni kč. br. povratka nema.Samo znanja radi HRVI.trajni. 2015 dana borbenog sektora u MUP-u

Ona je prodala svoju stečevinu, ja svoju i šta sad. Ratni sam HRVI i reko sam..... povratka nema. Ja osobno tužit neću. Sudužnik mi je u kreditu.. 35 god. zajedno. djecu iškolovali i fakultetski. ode sve u P:M:

Ajd SAVJET !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Draganec, morate precizirati savjet za što točno? Za razvod braka i podjelu bračne stečevine? Ili ...?

 

Poštovani G-man.

Supruga trenutno ne radi. Sve vrijeme školovanja djece na PMF-u i Folozofskom sam financirao podizajući kredita " iz šupljeg u prazno " Bila je jedno vrijeme i hipoteka, ali sam isplivao i sada tereta nema kuća. Sin je sa mnom ( sociolog ) nezaposlen. Kćeri je 30. god. prof. matem. i zaposlena je, a sinu 31. Imali su stipendije 700-1000 kn.

Od ukupnog bračnog staža supruga ima oko 6 god. ( 52. god. starosti)

Ako krene po zlu, može li kao sudužnik otplačivati dio kredita. Nadalje, Centri za socijalnu skrb ili savjetovalište, radi mirenja ne mogu prihvatit, da me " uče kako se plače i živi". Bračna stečevina, da imam kuću koju sam kupio pred 28 god. prodajuči svoje nasljeđe od pok.oca i svi četvero se vodimo na istoj adresi. Sa svojom penzijom ne mogu više krpati. Supruga je prodala takođe svoje nasljeđe ( kuću i zemlju ) temeljem dosmrtnog ugovora njegovog oca i majke koji su se doživjeli u kući u kojoj sam sada i zajednički smo vodili brigu oko istih. Njezini su umrli 2011. i 2013. Financirali sprovode,podigli spomenik itd.

Nadalje, obzirom da su djeca u gore navedenim godinama, da li su oni sada dužni uskočit financijski. Mi smo oboje obavili svoj dio posla pošteno.

Sada kada dođu režije i kad nema novca, nije dobro.

Inače sam osobno bio star 12 god. kada su se moji roditelji rastali i svojevoljno sam otišo kod oca živjet, iako je sud odredio da živim sa majkom. Isto pomrli oboje. Samo što od majke nisam naslijedio ništa. Bio sam na raspravi, ali sam se odreko svog dijela, jer za mene nije bila fer cijelog života.

U mirovini sam od 2000.god. i trajni sam HRVI ( opća nesposobnost ) bolest, posljedica rata.

Eto još bi se dalo pisat. Samo još jedno. Što se tiče oduzimanja poslovne sposobnosti, ta tematika mi ne leži, ne kužim.

 

Pozdrav i hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako krene po zlu, može li kao sudužnik otplačivati dio kredita.

 

Naravno, čim je sudužnik, mogu i nju teretiti ako glavni dužnik ne ispunjava svoje obveze.

 

Nadalje, Centri za socijalnu skrb ili savjetovalište, radi mirenja ne mogu prihvatit, da me " uče kako se plače i živi".

 

Postupak posredovanja možete izbjeći podnošenjem sporazumnog zahtjeva za razvod braka. Ako je već došlo do toga.

 

Bračna stečevina, da imam kuću koju sam kupio pred 28 god. prodajuči svoje nasljeđe od pok.oca i svi četvero se vodimo na istoj adresi.

 

Ali ta kuća tada ne bi bila bračna stečevina, već vaša vlastita imovina obzirom je kupljena sredstvima koja predstavljaju vlastitu imovinu (nasljedstvo).

 

Nadalje, obzirom da su djeca u gore navedenim godinama, da li su oni sada dužni uskočit financijski.

 

Prema čl. 213. Obiteljskog zakona, punoljetno dijete dužno je uzdržavati roditelja koji nije sposoban za rad, a nema dovoljno sredstava za život ili ih ne može ostvariti iz svoje imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec, sjedaj u auto ili autobus i idi po ženu.

 

To ste se samo malo posvađali.

 

Malo ti "popusti", vjerojatno će malo "popustiti" i ona i, gotovo.

 

Zajedno je lakše. Nemate baš previše vremena "do kraja" i bolje bi vam bilo da ste skupa.

 

Predugo ste u braku da bi ste se sad razdvajali i trpjeli stresove razvoda.

 

A sa ženom malo više a040.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec, sjedaj u auto ili autobus i idi po ženu.

 

To ste se samo malo posvađali.

 

Malo ti "popusti", vjerojatno će malo "popustiti" i ona i, gotovo.

 

Zajedno je lakše. Nemate baš previše vremena "do kraja" i bolje bi vam bilo da ste skupa.

 

Predugo ste u braku da bi ste se sad razdvajali i trpjeli stresove razvoda.

 

A sa ženom malo više a040.gif

 

Hvala ti na odgovoru Mrljavac ali niti sam je ja odvezo niti ću po ženu. To što je "pukla" njezina stvar. Ja "pucam" od svoje 12.god. kad su se moji razveli. Najprije osnovna,pa srednja, te ŠRO u JNA, zatim ženidba, dvoje djece, njihova izobrazba, kupio kuću, adaptirao, zatim u MUP i rat i nazadnje opća nesposobnost. Umoran sam poštovani Mrljavac i sve teže podnosim sadašnjicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hajd se malo ohladi i idi po ženu. To ste se malo "žešće" posvađali i kada se budete ohladili, bit će dobro.

 

Budi dobar prema "snaši" i bit će ona dobra prema tebi.

 

To su sitne bračne razmirice (dugo ste vremena u braku i vjerojatno ste se uvijek pomalo svađali) i brzo ćete to sami rješiti.

 

Kupi litru crnog boljeg vina, zapali dvije svijeće i uzmeš dvije veće porcije ćevapa ili je odvedi na večeru u restoran (malo zažmiri na jedno oko i "popusti"-popustit će i snaša).

 

I, ubuduće možda (moj prijedlog) smanji "cugu".

 

I, pomirite se u krevetu.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hajd se malo ohladi i idi po ženu. To ste se malo "žešće" posvađali i kada se budete ohladili, bit će dobro.

 

Budi dobar prema "snaši" i bit će ona dobra prema tebi.

 

To su sitne bračne razmirice (dugo ste vremena u braku i vjerojatno ste se uvijek pomalo svađali) i brzo ćete to sami rješiti.

 

Kupi litru crnog boljeg vina, zapali dvije svijeće i uzmeš dvije veće porcije ćevapa ili je odvedi na večeru u restoran (malo zažmiri na jedno oko i "popusti"-popustit će i snaša).

 

I, ubuduće možda (moj prijedlog) smanji "cugu".

 

I, pomirite se u krevetu.

 

;-)

E moj poštovani Mrljavac!

Supruga stigla osobno sa kćeri oko 13,10.

kao drugo nismo se mi ništa "žešće" posvađali,a osobito oko cuge.

Osoba sam koja sebi ne dozvoli " brundanja" a situacija, ponavljam kad nema para onda ide sve nizbrdo, ili kad stigne neka opomena i sl.

Meso u pacu i popodne roštilj, uz dobru buteljku vina.

Obzirom da sam bio muzikant 34 god.ima jedan vic u vezi svirača.

 

VIC!

Mali dečko svaki dan moli svoga djeda da ga nauči svirat tamburicu. Djed nema vremena zbog posla u polju i stokom....... Jednog dana djedu dop...i i kaže unuku. " Mali obiđi dva, tri sela i tamo gdje vidiš da nema putnjih ulaznih vrata za u dvorište, taraba.... e tu svrati, tu ti živi muzikant, a on će te naučit svirati tamburicu ako je kod kuće.

E da tako je to u našem životu i moram ti priznati da sve slabije čujem kad mi nešto " snaša" govori.

 

Hvala na odgovorima tebi i G-man-u !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ti na odgovoru Mrljavac ali niti sam je ja odvezo niti ću po ženu. To što je "pukla" njezina stvar. Ja "pucam" od svoje 12.god. kad su se moji razveli. Umoran sam poštovani Mrljavac i sve teže podnosim sadašnjicu.

 

Moje mišljenje je da je trenutno sve na "ledu". Koliko shvačam, nije nikakav pravni postupak pokrenut. Dakle sve je još popravljivo. Mislim da bi svakako trebali razgovarati sa suprugom, i vama i njoj je to u cilju. Naravno, hladne glave. Vjerujem da je i ona svjesna financijskih i inih problema, ako se situacija bude razvijala u smjeru kako Vi pretpostavljate. Možda i svi četvero, ipak su djeca odrasli ljudi.

S problemom se treba nositi, a ne izbjegavati i skrivati. Ako ste sve ostalo u životu uspjeli riješiti, uz trud se može i ovo riješiti.

To što je otišla sa kčeri, po meni govori da je trebala nečiju potporu, da je neodlučna oko toga. Nažalost ta "potpora" zna napraviti više štete u odnosu. Jer je ta osoba, pa makar bila i tako bliska kao kčer, ne može procijeniti i znati cijeli Vaš odnos sa suprugom.

A također i Vi morate promijeniti pristup, koliko god se smatrali povrijeđeni.

Svakako pokušajte porazgovarati prije nego pokrenete bilo što.

Iako to nažalost u mojem slučaju nije pomoglo, u Vašem bi ipak moglo. Ipak imate poveći bračni staž, tu je stvar navike, a što je čovjek stariji, sve je više sklon navikama. Možda joj to bude izlet iz kojeg će nešto ona naučiti.

Korekcija odnosa je ono na što bi ipak trebali pristati, jer i sami kažete da "sve teže podnosite sadašnjicu"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija