Jump to content

Postupci pokretanja razvoda braka


MMilena

Preporučene objave

Zbog ovisnosti o kocki i alkoholizmu odlučila sam se na pokretanje razvoda , međutim voljela bih znati od kuda krenuti :

1. Gdje se pokreće razvod braka i komu se obraća za isto ?

2. Koja je potrebna dokumentacija koju treba dostaviti ?

3 Kako izgleda i što sadrži sam zahtjev ?

4. Koliko se plaća ?

5. Treba li se detaljizirati razlog ili je dovoljno navesti nefunkcionalnost bračne zajednice ?

& što se događa ukoliko bračni partner ne želi potpisati razvod te prijeti verbalno ?

9. Suprug Živi sa mnom u stanu moje majke. Odbija se odseliti jer smatra da ima pravo na nužni dio . Ima li uistinu pravo s obzirom da stan nije naš ?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za informacije o razvodu otidjite u nadlezni CZSS gdje cete dobiti sve potrebne informacije. Sam sudski razvod nije skup ali je odvjetnik ukoliko cete ga uzimati oko 2000 kn. Prijetnje supruga verbalne ili fizicke bile pod utjecajem alkohola ili ne, slobodno prijavite policiji pa neka se opravdava pred sucem. Ako je stan vlasnistvo vase majke on nema pravo na nikakav nuzni dio i ako vasa majka to zeli, moze ga delozirati sudski ukoliko se ne iseli dobrovoljno.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za informacije o razvodu otidjite u nadlezni CZSS gdje cete dobiti sve potrebne informacije. Sam sudski razvod nije skup ali je odvjetnik ukoliko cete ga uzimati oko 2000 kn. Prijetnje supruga verbalne ili fizicke bile pod utjecajem alkohola ili ne, slobodno prijavite policiji pa neka se opravdava pred sucem. Ako je stan vlasnistvo vase majke on nema pravo na nikakav nuzni dio i ako vasa majka to zeli, moze ga delozirati sudski ukoliko se ne iseli dobrovoljno.....

 

 

Poštovani Mario 77 , zahvaljujem na odgovoru . Jasno mi je da odgovore na pitanja mogu dobiti u CZSS , međutim nije mi ugodno pa zato pitanja koja me brinu i postavljam ovdje. Nemam malodobne djece pa predpostavljam da u procesu razvoda u tom slučaju nije potrebno angažirati CZSS.

 

Zanima me ... kako treba izgleadti i što treba sve sadržavati ZAHTJEV, da ga mogu napisati. Također me zanima ... u kojim se situacijama angažira odvjetnik i može li sve proteći bez odvejtnika.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U CZSS morate ici jer ste napisali da suprug ne pristaje na razvod te cete se morati razvesti uz posredovanje ( mirenje ) centra. Ne mora vam biti neugodno jer niste ni prva ni zadnja koja se rastaje zbog suprugovog alkoholizma i kockanja. Odvjetnik vam za razvod, buduci nemate djece, realno ni ne treba ali sami odlucite o tome da li cete ga angazirati......Mozete se obratiti i brojnim zenskim udrugama ( B.A.B.E recimo....) koje pruzaju besplatnu pravnu pomoc zenama poput vas......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U CZSS morate ici jer ste napisali da suprug ne pristaje na razvod te cete se morati razvesti uz posredovanje ( mirenje ) centra. Ne mora vam biti neugodno jer niste ni prva ni zadnja koja se rastaje zbog suprugovog alkoholizma i kockanja. Odvjetnik vam za razvod, buduci nemate djece, realno ni ne treba ali sami odlucite o tome da li cete ga angazirati......Mozete se obratiti i brojnim zenskim udrugama ( B.A.B.E recimo....) koje pruzaju besplatnu pravnu pomoc zenama poput vas......

 

 

Hvala , hvala ... najljepša hvala na odgovorima !

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija