Jump to content

Ovrha bez sudskog rješenja


MaltretirajuMeInstitucije

Preporučene objave

Lijepi pozdrav svima!

Trebala bih nečiju pomoć jer ono, nemrem više mrljo%202.gif

ovako je bilo. Moja majka preminula je 2010. godine (tada sam imala 17god). Slijedom okolnosti u prosincu 2013. prodala sam stan (naime, otkazan je ugovor o kreditu i bila sam dužna banci vratiti 115.000,00 kn, taman je i garsonjera bila 20 kvadrata i to je to). I ok, prodala sam stan, šta sad, preživit ću, kome ionako trebaju nekretnine?! u 2.mj ove godine dobila sam Prijedlog o ovrhi od Inkasatora za dugove još za majčina života, kada sam došla tamo rečeno mi je kako utuženi dugovi nikada ne zastarijevaju. Da nema tu zastare. Gospođa pravnik tada je rekla da će stopirati ovrhu a ja neka smislim kako ću ju namiriti, kako će mi dati rok do konca 6.mj. Pokušavala sam gospođi objasniti kako nikako nisam u situaciji rješavati ovrhu od 11.000,00 kuna, redovni sam student i moram plaćati školarinu za svaku tekuću godinu 5.500,00. Naravno, razgovor ništa nije značio. Na svu sreću, upoznala sam gospođu koja pomaže ljudima, zna pisati žalbe na ovrhe i tako je i meni napisala. Sud još nije donio rješenje a oni su (Inkasator) primjetili da sam 20. kolovoza dobila plaću za rad preko studentskog servisa, pa su, bez rješenja suda uzeli mi cijelu plaću (oko 3500,00) i dio stipendije (450,00) koja se zove Stipendija za djecu bez odgovarajuće roditeljske skrbi, pa šta je njima?! Dakle, taj ukupan dug je kao 11 tisuća, s tim da sam dobila tek prvi Prijedlog o ovrhi, koji je bio na iznos od 2700,00 a meni su uzeli ukupno 3960,00. Nasljednice smo i sestra i ja, međutim u tom njihovom prijedlogu krivo su unijeli podatke i nisu napisali njen točan OIB (o čemu ih je Fina obavijestila) te su i tu postupili protiv zakona i uzeli novac samo meni. Bez odluke suda (a žalba je uložena). Bez ikakve obavijesti. I sa toliko propusta. Zar ja njima zaista ne mogu ništa? NIŠTA?

 

Ispričavam se što sam tako rastegnula, jako me maltretiraju i nitko me ne uzima za ozbiljno i dosta mi je institucija a Inkasatora naročito- za cijeli život

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud još nije donio rješenje a oni su (Inkasator) primjetili da sam 20. kolovoza dobila plaću za rad preko studentskog servisa,

 

nemogu oni u inkasatoru primjetit da si dobil plaću. to primjeti fina koja ti je i skinula taj iznos. zašto ne otvoriš zaštćeni račun (za stipendiju , alimentaciju ..). predpostavljam da si odlukom suda si kao nasljednik obvezna vratiti dug ostavitelja (majke).

odatle i ovrha temeljem ovršne isprave.

 

Ažurirano

 

Prijedlog o ovrhi od Inkasatora za dugove još za majčina života, kada sam došla tamo rečeno mi je kako utuženi dugovi nikada ne zastarijevaju. Da nema tu zastare. Gospođa pravnik tada je rekla da će stopirati ovrhu a ja neka smislim kako ću ju namiriti, kako će mi dati rok do konca 6.mj. Pokušavala sam gospođi objasniti ka

 

lijepo su te nasamarili. svi dugovi zastarjevaju samo se na zastaru moraš pozvat.

 

možda je provedena ovrha temeljem javnobilježničkog rješenja (čini mi se da se radi o pričuvi i trosku kućanstva).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, taj ukupan dug je kao 11 tisuća, s tim da sam dobila tek prvi Prijedlog o ovrhi, koji je bio na iznos od 2700,00 a meni su uzeli ukupno 3960,00. Nasljednice smo i sestra i ja, međutim u tom njihovom prijedlogu krivo su unijeli podatke i nisu napisali njen točan OIB (o čemu ih je Fina oba

 

prijedlog za ovrhu nije bitan (bitan je samo zbog zastare) bitno je odo što pise u kvadratiču Rješenje o ovrsi. ispod je uputa o pravnom lijeku u kom je navedeno da je rok za žalbu/prigovor 15 dana . ako u tom roku ne podneseš žalbu/prigovor rješenje postaje pravomoćno i imaš obvezu. čini mi se da je kod tebe taj slučaj. nisi podnosila pravni lijek.

 

dali je i sestra dobila ovrhu ?dali i ona ima obvezu vratit dog ostavitelja.

 

nasljednici vračaju dugove ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine. ako se djeli nasljedstvo djelesei dugovo.

 

pitanje je dosta nerazumljivo i manjkavo pa je moguće da sam i pogrešno razumio ptanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija