Jump to content

Prigovor na upozorenje


zdravkec

Preporučene objave

Poštovani!

 

Evo jedne zanimljive situacije.

 

Krećem se automobilom i na udaljenosti od nekih 200-tinjak metara ugledam policiju. Budući da do tada nisam bio vezan, vežem se te me policajac zaustavlja. Nakon što je tražio prometnu i vozačku dozvolu traži da izađem iz auta te mi govori kako me zaustavlja po dojavi kolege zbog toga jer nisam bio vezan. Na moje pitanje gdje je kolega govori mi da je 400-tinjak metara dalje. Nakon toga ispisuje mi upozorenje jer ga do tada nisam imao.

Kada mi je izdao upozorenje sjedam u auto i odlazim te tek nakon nekoliko kilometara shvatim da je na upozorenju potpis i broj značke policajca koji uopće nije bio na mjestu na kojem me onaj prvi zaustavio.

 

Sada mene zanima koliko je zakonski opravdano da me policija zaustavi zbog nevezanja pojasa na nečiju dojavu te da mi netko u nečije ime ispiše kaznu, odnosno upozorenje?

Imali uopće smisla pisati prigovor na upozorenje i postoji li kakva mjera za policajce ukoliko nisu postupali prema zakonu?

 

Unaprijed hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

te mi govori kako me zaustavlja po dojavi kolege zbog toga jer nisam bio vezan. Na moje pitanje gdje je kolega govori mi da je 400-tinjak metara dalje.

 

Sada mene zanima koliko je zakonski opravdano da me policija zaustavi zbog nevezanja pojasa na nečiju dojavu te da mi netko u nečije ime ispiše kaznu, odnosno upozorenje?

1) Ako zakonom nije određeno drukčije, novčana se kazna može naplatiti na mjestu počinjenja prekršaja ......

2. neposrednim opažanjem,

 

Kada mi je izdao upozorenje sjedam u auto i odlazim te tek nakon nekoliko kilometara shvatim da je na upozorenju potpis i broj značke policajca koji uopće nije bio na mjestu na kojem me onaj prvi zaustavio.

Znači poznaje se ekipa?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako niste vidjeli, postavio sam pitanje!!

Htio bih odgovor felix.

 

Na pitanje ti je i odgovoreno - postupanje je zakonito i opravdano.

 

Na izdavanje upozorenja se ne možeš žaliti.

 

Na postupanje policajaca možeš podnijeti žalbu policijskoj postaji/upravi/MUP-u, ali ćeš dobiti odgovor da je sve ok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedan od uvjeta za izdavanje upozorenja jest da građanin shvaća što je počinio, odnosno da priznaje počinjenje i da po mogućnosti odmah otkloni nepravilnost ako za to postoji mogućnost i naravano da u zadnjih 12 mj nije kažnjavan. Nekako mi se čini da vi ne shvaćate što vam je ovdje sve navedeno niti to da niste bili vezani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija