Jump to content

Ovrha - kako saznati za nekretnine?


tokasi

Preporučene objave

Dobar dan,

 

ako imam pravomocnu i ovrsnu presudu tako da hocu pokrenuti ovrhu na nekrentine ovrsenika.

 

Kako bi mogao saznati dali ima ovrsenik u tom mjestu gdje zivi nekretninu, zemlju itd?

 

Dali mogu predati neki zahtjev u zk odjel / gruntovnicu da bi saznao dali ovrsenik ima neko vlastnistvo?

 

Hvala na odgovor!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan,

 

ako imam pravomocnu i ovrsnu presudu tako da hocu pokrenuti ovrhu na nekrentine ovrsenika.

 

Kako bi mogao saznati dali ima ovrsenik u tom mjestu gdje zivi nekretninu, zemlju itd?

 

Dali mogu predati neki zahtjev u zk odjel / gruntovnicu da bi saznao dali ovrsenik ima neko vlastnistvo?

 

Hvala na odgovor!

 

Nadovezat ću se na odgovor G-man-a. U redu je što navodi, ali postoji i jednostavniji neslužbeni uvid u vlasništvo nekretnina pojedinca. Neka me G-man ispravi ako griješim.

 

Naime: Upišite naslov Ministarstvo pravosuđa i Državna geodetska knjiga. Nakon toga će Vam se prikazati naslovnica Pregled glavne knjige. To je zajednički informacijski sustav kojom prilikom možete saznati za dotičnu osobu da li posjeduje išta na sebi gruntovno uz uvjet da znate bar jednu česticu osobe. Preko ZK uloška dobijete neslužbenu informaciju o vlasniku, na temelju rezultata možete dalje zatražiti u gruntovnici službeni ZK uložak ( gruntovni izvadak).

 

Evo pokušajte kad dođete do ove stranice. Nema potrebe registracije.

 

http://pia.uredjenazemlja.hr/public/lrextracts.jsp?action=publicLdbExtract

 

Pozdrav!

 

 

Pozdrav tokasi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Kako bi mogao saznati dali ima ovrsenik u tom mjestu gdje zivi nekretninu, zemlju itd?

 

 

preko porezne uprave pomoću OIB-a. imate pravni interes za informacijom. obratite se pismeno i priložite kopiju presude.

ako budu htjeli dat će vam brojeve čestica i naziv mjesta gdje je nekretnina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema potrebe za ispravkom, Draganec, ali stoji da se radi o neslužbenim verzijama.

 

Da, G-man točno je. Najbolje otić u gruntovnicu sa podacima...ime i prezime, mjesto stanovanja i dobit će podatke o vlasništvu za dotičnu osobu ako je vlasnik neke nekretnine. Mišljenja sam da će tokasiju izači u susret. Najvjerojatnije će biti neke takse ako će se vadit službeni grunt.izvadak.

Također i u katastru, napr. uvidom u kartu plana, vidljivi su br. čestica

Tokasi

ako ste HRVI Domovinskog rata, oslobođeni ste plačanja pristojbi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija