Jump to content

Bivsa supruga zeli sto nije njeno te uznemirava moj brak


cungalunga

Preporučene objave

Nakon 2 godine tuzila me za nesto sto nije njeno, trazi pozamasnu svotu novaca i zeli u kucu u kojoj ja zivim sa svojom obitelji da bi sud odredio sto je za procjenu. Napominjem da je razvod bio sporazumni, ona je nasla drugog i otisla od mene i sad zeli sve. Zena kaze da ce je tuziti sudu za ljudska prava jer uznemirava mir u kuci. Imamo malu bebu i zena misli da to sto bivsa radi ima temelje za tuzbu. Moze li pomoc? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zena kaze da ce je tuziti sudu za ljudska prava jer uznemirava mir u kuci.

poštovani,kad bi tako tužba išla izravno prema ESZLJP-a,domaće sudove bi mogli odmah ukinuti,što će reći da je početna stepenica Općinski sud.

Obratite pozornost na vašu temu pod linkom http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/82601-objasnjenje-clanka-1111

tačnije na zadnju sentencu sudske prakse sa obrazloženjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon 2 godine tuzila me za nesto sto nije njeno, trazi pozamasnu svotu novaca i zeli u kucu u kojoj ja zivim sa svojom obitelji da bi sud odredio sto je za procjenu. Napominjem da je razvod bio sporazumni, ona je nasla drugog i otisla od mene i sad zeli sve. Zena kaze da ce je tuziti sudu za ljudska prava jer uznemirava mir u kuci. Imamo malu bebu i zena misli da to sto bivsa radi ima temelje za tuzbu. Moze li pomoc? Hvala

 

Pokušajte nam podrobnije opisati što ona točno traži.

Ako je razvod bio sporazumni, to ne znači da ona ne može nešto potraživati temeljem bračne stečevne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon 2 godine tuzila me za nesto sto nije njeno, trazi pozamasnu svotu novaca i zeli u kucu u kojoj ja zivim sa svojom obitelji da bi sud odredio sto je za procjenu. Napominjem da je razvod bio sporazumni, ona je nasla drugog i otisla od mene i sad zeli sve.
Nešto slično je doživio moj poznanik, dobar i zlostavljani otac malog djeteta. Htjela je kompletnu kuću koju je on gradio svojim rukama i sredstvima. Doduše, gradio je za trajanja braka tako da je sve završilo očekivano - svakome polovica.

 

Ako su moja opća zapažanja točna, onda je simptomatično za bivše supruge, barem one problematičnog ponašanja i narušenog ega, da bez obzira na okolnosti i na etička načela, u slučaju da mušarac pronađe novu i stalnu partnericu, napadaju i stvaraju kaos. One "smiju" imati novog partnera, ali to isto muškarac "ne smije". Ako se pak muškarac "obezobrazi" i nađe drugu, eh, onda treba nešto retroaktivno potraživati, čak i onda kada je očigledno da ne postoji neki pravni temelj, ne bi li ga se nepotrebno uznemiravalo.

 

Dakle, ako postoji neki pravni temelj, onda se tu ne može ništa, pretpostavljam da ćete morati postupiti po Zakonu i nešto odstupiti, ali ako ne postoji, onda shvatite to kao psihičko zlostavljanje i uznemiravanje. Skupite snagu vi i nova partnerica, razvijte svijest da zajedno trebate proći kroz to i oduprite se. Neka to bude test ljubavi i zajedništva za budućnost. Ako dotična prekorači granice pristojnosti i liniju obrane, prijavite ju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija