Jump to content

Blokada računa bez ikakove dokumentacije?


Draganec

Preporučene objave

Poštovani.

 

Ukratko:

Temeljem traženog manjeg kredita u ZAB-i danas sam dobio tel. obavjest da sam u sudskoj blokadi i da isti ne mogu ništa poduzeti u vezi realizacije kredita.

Upitao sam zašto,tko, koliko.... nisam dobio odgovor.

Danas sam podigao mirovinu bez problema na bankomatu i u Fini bio 2 puta, temeljem plaćanja računa i nitko ništa.

Nisam dobio ništa temeljem rješenja za ovrhu temeljem vjerodostojne isprave i sl.

 

U čemu je " kvaka "

može li to tako. Općenito ne znam zbog čega bi bio blokiran.

Da, potrebno je otić u FIN-a i tražiti uvid u spis ili nešto sl.

 

Eto forumaši i ja sam dobio navodno po prstima.

Ima li tko iskustva u vezi navedenog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa što su vam rekli u FIN-i, koja je osnova "blokade"?

 

Poštovani G-man.

Bio u FIN-i. Radi se o ovrsi za RTV pristojbu za 2,3,4,5,6 mj. 2014. od Odvjetničkog društva Hanžeković i Partneri d.O.o.

Naime, dobio sam Ovršni prijedlog od javnog bilježnika 17.12.2014. god. u ukupnom iznosu od 806,25 HRK, da u roku 8 dana od dana dostave namirim tražbinu.

 

Zatim sam 22.12.2014. od Odvjetničkog društva Hanžeković i Partneri dobio dopis u kojem piše

... Ovime Vas obavještavamo da Vaše dugovanje možete podmiriti obročnom otplatom.

Obzirom da Vaše dugovanje na današnji dan ( 22.12.2014. ) iznosi 732,59 HRK ( glavnica,dospjele kamate,trošak ovrhe ) predlažemo Vam da dugovanje podmirite u 6 jednakih mjesečnih rata, svaka u iznosu od 122,09 HRK.

 

Dugovanje podmireno u 6 rata po 122,09 HRK.

Izvješteno Odvjetničko društvo Hanž.i Part. te javni bilježnik, mailom.

Posjedujem uplatnice i imam sačuvanu stranicu na mailu, kada sam kome što poslao ( skenirao uplatnice )

Od Hanžekovića nisam dobio odgovor, a od javnog bilježnika ( znam datum i vrijeme ) telefonom, da su zaprimili mail i da je to predmet za njih rješen. Ništa na pismeno nisam dobio.

 

Danas dobio u FIN-i presliku ,piše...

Predmet: Dostava pravomoćnog rješenja o ovrsi ( isti poslovni br. Ovrv, u ukupnom iznosu od 857,42 HRK itd....

Na kraju piše da za sve daljnje informacije stojimo Vam na raspolaganju na br.tel ili e-mail naveden u zaglavlju.

 

Prilikom povratka iz FIN-e otišao sam na bankomat i vidio stanje na računu. Ostalo isto kao i juće, ali danas nisam mogao obaviti transakciju, pokušajući podići novac.

Na računu ima za cjelokupno potraživanje i bojim se da mi u ponedjeljak to ne skinu sa računa,a duga nema.

Danas se nitko živ ne javlja. Normalno, subota.

Sada ću ponovo skenirati uplatnice i zatražiti deblokadu računa u FIN-i iz razloga što smatram da je netko zah... stvar. Ja nisam. Imam dokaz.

 

Imate li možda savjet, uputu. Dobro bi došla.

 

Hvala i pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

Ako imate dokaz da ste dva puta platili tada obavijestite pismenim putem s povratnicom odvjetnički ured Hanžeković ,te zamolite da daju nalog FINI da Vam se račun odmah deblokira.

Građani koji imaju blokirani račun trebaju dug uplatiti jednokratno ili u obrocima ,ali na blokirani račun ,jer tada se dug smanjuje i FIN-a ima uvida u to ,te po podmirenju duga ,automatski deblokira račun ,u protivnom nalog za deblokadu mora dati ovrhovoditelj.

 

Sada kada je stvar takva zatražite da ovrhovoditelj u roku odmah da pismeni nalog FINI-za deblokadu računa ,ako to ne učini možete ići najprije u FIN-u i tražiti da Vam daju obračun za koliko Vas ovrhovoditelj tereti , te idite na policiju i prijavite odvjetnički ured i T-com

za prijevaru,tj. pokušaj dvostruke naplate duga i onemogućavanje korištenja tekućeg računa .

Iznos je mali pa neznam što će policija učiniti , ali bilo bi dobro da ga pozovu na obavijesni razgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...te idite na policiju i prijavite odvjetnički ured i T-com

za prijevaru,tj. pokušaj dvostruke naplate duga i onemogućavanje korištenja tekućeg računa .

Iznos je mali pa neznam što će policija učiniti , ali bilo bi dobro da ga pozovu na obavijesni razgovor

 

Radilo bi se (teoretski) o kaznenom djelu za koje se progoni po privatnoj tužbi, tako da od toga ništa, a realno to se i ne može dokazati, jer kako je Bovu već naveo, nema dokaza o notifikaciji ovrhovoditelja. Mail bez povratne informacije nije dokaz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radilo bi se (teoretski) o kaznenom djelu za koje se progoni po privatnoj tužbi, tako da od toga ništa, a realno to se i ne može dokazati, jer kako je Bovu već naveo, nema dokaza o notifikaciji ovrhovoditelja. Mail bez povratne informacije nije dokaz.

 

U mailu imam povratnu informaciju ( odgovorila Dunja Vrdoljak 30.12.2014.)

G-man .... naveli ste...Radilo bi se (teoretski ) o kaznenom djelu itd....Molim Vas da mi malo pojasnite,protiv koga ?

Naglašavam uplaćeno točno po dogovoru M. Hanžeković i imam na pismeno ponudu u 6 obroka, koju sam ispoštovao.

Ne znam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osvrnuo sam se na razmišljanje Ude-a. Nema kaznenog djela, pustite to na stranu.

 

Imate povratnu informaciju od opunomoćenika ovrhovoditelja o zaprimljenoj dojavi otplate?

 

Da, imam i sada sam je isprinto, a sutra, najvjerojatnije od 9 rade Hanžeković i partneri, a i bilježnik.....Ponovo navodim da su dobili svu dokumentaciju. Vidjet ću što će odgovorit.

Javit ću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija