Jump to content

kpoprodajni ugovor i odustanak


anton887

Preporučene objave

poštovani, molim vas za odgovor. Prodavatelji kuće su dva brata (kao suvlasnici). Sklopljen je glavni ugovor o kupoprodaji i uskoro je trebalo dođi do izvršenja ugovora. Međutim, jedan brat je odustao (vjerojatno zbog neke vrste inata) od prodaje. Što se događa u odnosu na kupca u ovakvoj stvari kada samo jedan od dva prodavatelja odustane? Da li oboje trebaju platiti vrstu naknade štete kupcu ili samo taj koji je odustao?

 

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sklopljen je glavni ugovor o kupoprodaji i uskoro je trebalo dođi do izvršenja ugovora. Međutim, jedan brat je odustao (vjerojatno zbog neke vrste inata) od prodaje.

 

ako je ugovor sklopljen u čemu je problem . kupac se može upisati kao vlasni ako ugovor sadrži tabularnu izjavu.

osim ako ugovor nije kod brata pa ga neda do ne dobije novac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

o tome se i radi da ugovor ne sadrži tabularnu izjavu. Trebala je biti napisana tek po isplati. Recite mi molim Vas što bi bilo da je kupac npr. dao 5 tisuća eura kapare. dakle meni i bratu po 2500. Ako bi brat odustao, a ja ne. Da li bi oboje morali vratiti kaparu ili dvostruku kaparu ili samo brat koji je namjerno odustao?

 

hvala Vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija