Jump to content

sudska presuda i naplata alimentacije u inozemstvu


kike1710

Preporučene objave

molim vas pomoć. nakon 4 godine sud je donio odluku da je osoba xy otac djeteta. u te 4 godine bila su 4 termina za dnk i 9 ročista na kojem se nije niti jednom pojavio i sada je sud presudio u moju korist. (Bogu hvala napokon vise) i u istom predmetu je postupak uzdrzavanja koji je sud odredio po minimumu koju propisuje udruga socijalne politike.

obzirom da se on nalazi u republici Njemačkoj , iako je hrvatski drzavljanin i on gore prima socijalnu pomoć, zanima me kako sada naplatiti tu alimntaciju i sto u slucaju da bude izbjegavao, kakva je procedura? kome se trebam obratiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo ga kontaktirajte i zatrazite da vam plati zaostale alimentacije, ponudite mu mirno rjesenje i neku obrocnu otplatu zaostalih rata ako je moguce kao i da vam redovito placa buduce uzdrzavanje djeteta. Ako se ne zeli dogovoriti stisnite mu ovrhu u Fini, otidjite u CZSS i trazite placanje alimentacije od njih ( dobivat cete tri godine polovicu dodjeljenog iznosa ) pa ce ga i oni potrazivati da im vrati novce koje ce vam centar morati isplatiti. Mozete podnijeti i kaznenu prijavu drzavnom odvjetnistvu jer je neisplata alimentacije kazneno djelo pa ako ce htjeti da ta prijava bude odbacena morat ce vam barem nesto uplatiti inace nece dobro zavrsiti po njega. Mozete pokrenuti i ovrhu u Njemackoj putem Europskog ovrsnog naloga.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kome da se obratim ako zelim pokrenuti ovrhu u njemačkoj putem europskog ovrsnog naloga i zanima me dali sud moze donijeti pravomoćnu presudu odmah bez prava zalbe , obzirom da otac u nijednom trenutku nije pokazivao zainteresiranost za pojaviti se na sudu na 4 dnk na koje e nije pojavio i 9 zakazanih ročista takoder se nije pojavio uz klasicno opravdanje da je bolestan. i usput hvala vam na odgovorima puno mi pomazete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija