Jump to content

50% porezna olakšica na dijete razvedenih roditelja


Spleecho

Preporučene objave

Poštovani svi,

 

Zanima me sljedeće. Od razvoda bivša supruga koristi poreznu olakšicu u cijelosti za naše dijete. Doznao sam da ja uredno mogu dobiti 50% porezne olakšice za to dijete, dakle da olakšicu dijelimo po pola. Da li je to točno?

Ako je točno, da li je dovoljno odnijeti poreznu karticu u poreznu upravu? Trebam li o tome obavijestiti bivšu suprugu?

Obzirom da pri prijavi trebam donijeti i rodni list djeteta, zanima me, hoće li uopće biti izdan, obzirom da je mama skrbnica.

Ne znam treba li napomenuti da alimentaciju za dijete uredno plaćam.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Dakle, ovako. Obzirom da ovaj put od foruma i njegovih korisnika nije bilo pomoći, ajde da ja pomognem forumu, ili nekom kome u budućnosti bude trebalo.

50% olakšice može ostvariti bilo koji od roditelja. U mom slučaju, bivša supruga nije imala upisanu olakšicu u poreznu karticu, već je za prethodnu godinu tražila povrat u cijelosti.

Inače bi trebali pitat od nje poreznu karticu, odnijet na poreznu upravu (zajedno sa svojom karticom) i upisat olakšice.

U slučaju da bivši "drug" ne želi dat poreznu karticu, ista se od poslodavca ishoduje službenim putem, što malo duže traje, ali odradi se.

Dakle, moguće je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija