Jump to content

Zastara za bolničko lječenje/participaciju


branik76

Preporučene objave

Pozdrav!!

Molila bih pravni savjet u vezi zastare za bolničko lječenje/participaciju.

Ovako, upravo danas sam dobila opomenu za plaćanje dugovanja obavljenih zdravstvenih usluga od KBC- a Zagreb, zastupan po odvjetničkom duštvu PAR i GRADAC od 388kn.

Danas je 11.11. 2015- te, a račun je izdan 04.11.2015. za račun koji je trebao dospjeti na naplatu 16.05.2011.

Prošle su četiri godine,račun je bio iznosa od 50kn, ostatak su troškovi odvjetnika- 250kn,pdv-62,50 i zatezne kamate-26.44kn.

Teško mi se i sjetiti cijelog događaja, li ne osporavam da sa taj dan pregledana u bolnici, nego sam uvjerena da mi račun nije izdan jer bih ga inače, platila odmah. U to vrijeme sam bila u visokom stupnju trudnoće i sjećam se da sam pitala da li trebam nešto platiti, rekli su ne.

Sada me zanima da li se mogu pozvati na zastaru , a ako ne, kako da se postavim u ovoj cijeloj situaciji.

Ispričvam se ako sam poriješila forum,nisam znala gdjebih smjestila temu i unaprijed se zahvaljujem puno na odgovoru!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je Zakon o zastiti potrosaca tu jasan, a ako nije onda ga treba promijeniti. Dakle,radi se o opomeni za klijenta odvjetnickog drustva , a opomena ide prije opomene pred ovrhu,koliko ja znam iako mi to nije jaca strana, vodim se zdravim razumom. A ako racun ne bi bio placen, onda ide opomena pred ovrhu koja se pretpostavljam,naplacuje. Ja sam svoj platila, a odvjetnici me bez suda ne mogu uvjjeriti da platim troskove opomene,nikako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija