Jump to content

osveta bivšeg supruga


Silvija D.

Preporučene objave

Bivši suprug se složio sa odlaskom djeteta u inozemstvo uz uvjet da maknem njegovo prezime,što sam i učinila,a sada ne želi potpisati dozvolu.Rastavljeni smo sedam godina,živimo u istom mjestu,no on sina ne viđa,ne zove osim dva puta godišnje,i to nije za njegov rođendan.Rastali smo se zbog obiteljskog nasilja,sin i ne pita za njega.Dobila priliku za novi posao i život u Irskoj,i sad on pravi probleme,ne zbog toga što idemo daleko,već zato da mi zagorča život.Kako će to sve proći na sudu ukoliko ga tužim,jer on niti plaća što za dijete,niti ga želi vidjeti.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bivši suprug se složio sa odlaskom djeteta u inozemstvo uz uvjet da maknem njegovo prezime,što sam i učinila,a sada ne želi potpisati dozvolu.

Da maknete njegovo prezime - vi ili dijete?

Ako je htio da vi maknete 'njegovo' prezime, onda je to učinio zato da vam zakomplicira život, da u svakoj prilici morate objašnjavati i dokazivati da ste majka djeteta.

 

 

Rastavljeni smo sedam godina,živimo u istom mjestu,no on sina ne viđa,ne zove osim dva puta godišnje,i to nije za njegov rođendan.Rastali smo se zbog obiteljskog nasilja,sin i ne pita za njega.Dobila priliku za novi posao i život u Irskoj,i sad on pravi probleme,ne zbog toga što idemo daleko,već zato da mi zagorča život.Kako će to sve proći na sudu ukoliko ga tužim,jer on niti plaća što za dijete,niti ga želi vidjeti.....

 

Uvijek ga možete tužiti, ali ako ovo krene na sud to će se pretvoriti u beskonačnu sapunicu sa međusobnim optužbama, koja će trajati godinama. On će vas optužiti za 'otmicu ' djeteta, uskraćivanje susreta, itd - bez obzira što do sada ne da nije bio otac, nego ne zaslužuje da ga se uopće tako naziva. Ako to krene na sud, vi ćete morati pokrenuti postpak da se njemu oduzmu roditeljska prava.

 

S druge strane, zapravo je 'neodgovorno' od vas što ste propustili ganjati ga za plaćanje alimentacije, i nemojte se iznenaditi ako bi vam i to predbacivali (jer se alimentacija smatra pravom djeteta, a vi kao roditelj kojem je dijete povjereno "ne brinete o interesu djeteta").

 

Da ne bi krivo razumjeli - samo vas upozoravam da je sustav takav kakav jest!

Osobno vas potpuno razumijem ako ste htjeli maksimalno izbjeći kontakt sa takvim ne-ocem.

 

Imate li uopće presudu o alimentaciji?

 

U svakom slučaju, možda biste ga trebali natjerati neka sam odluči - ili neka potpiše da možete ići za poslom, ili neka se suoči sa tužbama za zanemarivanje djeteta, neplaćanje alimentacije i za oduzimanje roditeljskih prava.

Za neplaćanje alimentacije može i u zatvor.

 

Mnogi misle da mogu mukte drugima zagorčavati život, ali kada se suoče sa činjenicom da batina ima dva kraja, velika većina vrlo brzo odustane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da maknete njegovo prezime - vi ili dijete?

Ako je htio da vi maknete 'njegovo' prezime, onda je to učinio zato da vam zakomplicira život, da u svakoj prilici morate objašnjavati i dokazivati da ste majka djeteta.

 

 

 

 

Uvijek ga možete tužiti, ali ako ovo krene na sud to će se pretvoriti u beskonačnu sapunicu sa međusobnim optužbama, koja će trajati godinama. On će vas optužiti za 'otmicu ' djeteta, uskraćivanje susreta, itd - bez obzira što do sada ne da nije bio otac, nego ne zaslužuje da ga se uopće tako naziva. Ako to krene na sud, vi ćete morati pokrenuti postpak da se njemu oduzmu roditeljska prava.

 

S druge strane, zapravo je 'neodgovorno' od vas što ste propustili ganjati ga za plaćanje alimentacije, i nemojte se iznenaditi ako bi vam i to predbacivali (jer se alimentacija smatra pravom djeteta, a vi kao roditelj kojem je dijete povjereno "ne brinete o interesu djeteta").

 

Da ne bi krivo razumjeli - samo vas upozoravam da je sustav takav kakav jest!

Osobno vas potpuno razumijem ako ste htjeli maksimalno izbjeći kontakt sa takvim ne-ocem.

 

Imate li uopće presudu o alimentaciji?

 

U svakom slučaju, možda biste ga trebali natjerati neka sam odluči - ili neka potpiše da možete ići za poslom, ili neka se suoči sa tužbama za zanemarivanje djeteta, neplaćanje alimentacije i za oduzimanje roditeljskih prava.

Za neplaćanje alimentacije može i u zatvor.

 

Mnogi misle da mogu mukte drugima zagorčavati život, ali kada se suoče sa činjenicom da batina ima dva kraja, velika većina vrlo brzo odustane.

Imamo presudu o alimentaciji,no on ne radi,korisnik je socijalne pomoći,tako da tu nemamo ništa.No,bit je da se on složio potpisati dozvolu,a onda se predomislio jer zna da će mi time naštetiti.Sada moram ići na sud tražiti dozvolu da smijem odvesti sina kojega on ne viđa iako živimo u istom mjestu.Apsurd,a znamo koliko traje sudski proces kod nas,pogotovo jer on izbjegava preuzeti sudski poziv.To je radio i za alimentaciju,odužilo se na godinu dana jer nije preuzimao pozive.Naprosto mu poštar ostavi papirić a on ne ode podignuti-i to je to.Nas čeka bolji život,posao i škola u Irskoj,a on koči.

 

Ažurirano

 

I da,ja da maknem "njegovo" prezime,ne sin.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste li pokrenuli ovrhu radi naplate alimentacije? Ako nema primanja, ima li neke druge imovine od koje bi se mogli naplatiti? Jeste li trazili od CZSS da preuzme placanje alimentacije umjesto njega na sto imate pravo pa ce ga oni ganjati za novac koji vi dobijete? Imate opciju i da ga prijavite drzavnom odvjetnistvu jer je neplacanje alimentacije kazneno djelo, probajte mu se malo zaprijetiti sa time u zamjenu za njegov pristanak.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija