Jump to content

Odricanje dugova nevjenčanog supruga


talma

Preporučene objave

Poštovani,

Prije 5 godina, suprug je otvorio firmu u kojoj je direktor, zajedno sa još jednim partnerom. Firma je d.O.o. i baš ne posluje dobro. Zanima me da li dugovi koji bi eventualno mogli teretiti firmu, mogu sjesti na moju nekretninu, pošto sam direktorova nevjenčana supruga? Ako da, da li postoji neka špranca Ugovora koji se može ovjeriti kod javnog bilježnika o odricanju dugova.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me da li dugovi koji bi eventualno mogli teretiti firmu, mogu sjesti na moju nekretninu,

trgovačko društvo odgovara svojom imovinom,i ako postoji situacija kad odgovorna osoba koja je ujedno i vlasnik može odgovarati i vlastitom imovinom,ali to je neka druga prića.

da li postoji neka špranca Ugovora koji se može ovjeriti kod javnog bilježnika o odricanju dugova.

zanimljiv nekakav ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Prije 5 godina, suprug je otvorio firmu u kojoj je direktor, zajedno sa još jednim partnerom. Firma je d.O.o. i baš ne posluje dobro. Zanima me da li dugovi koji bi eventualno mogli teretiti firmu, mogu sjesti na moju nekretninu, pošto sam direktorova nevjenčana supruga? Ako da, da li postoji neka špranca Ugovora koji se može ovjeriti kod javnog bilježnika o odricanju dugova.

 

Hvala

 

dugovi izvanbračnog partnera su njegovo dugovi. zbog naplate duga moguća je ovrha ali na njegovu imovinu. na zajedničku imovinu moguća je ovrha ali samo na suvlasnički dio.

ako bi bila njegova nasljednica odgovaraš za njegove dugove (do vrijednosti nasljeđene imovine)

ugovor o odricanju dugova ???? kad bi se mogao sklopiti takav ugovor bilo bi ih puuuunoooo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija