Jump to content

Sudenje u razumnom roku


Magla22

Preporučene objave

Postovani,

tuzen sam u sporu koji se vodi 16 godina. Sudska presuda u ovom sporu tri puta je ukinuta na zupanijskom sudu. Zadnjia presuda je odbijena 2011 i vracena na opcinski sud. Od onda se odvijaju povremena rocista svakih 12 mj na kojima se nista ne rijesava, vec sudac odgadja do daljnega (razlog cekanje na potvrdu od urbanista, cekanje na ispravak procjene vriednosti, itd). u prosjeku svaka od ove dvije stvari ceka se dvije godine.

Ja sam ukljucen u spor kao tuzenik prije 6 mjeseci. Tuzitelj je povukao tuzbu prema mojem pravnom predhodniku i pokrenuo nov spor protiv mene te je odlukom suda spor spojen sa sporom koji je pokrenut pred 16 god.

Da li imam pravo na zastitu i institut na pravo na sudjenje u razumnom roku??

Postoji li nacin da prisilim sud da pocne rijesavani ovu tuzbu????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li imam pravo na zastitu i institut na pravo na sudjenje u razumnom roku??

Postoji li nacin da prisilim sud da pocne rijesavani ovu tuzbu????

 

predsjedniku suda pred kojim se vodi spor možeš podnijeti zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku.

 

nema više zaštite prava koja bi bila u skladu sa shvaćanjem Europskog suda za ljudska prava. izbacili su ga iz zakona zbog prevelikih davanja (za naknadu štete) koja nije naplačena od sudaca.

današnja zaštita prava je kozmetička i svodi se na rok za donošenje odluke po zahtjevu od strane predsjednika suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Za svaki predmet koji se rjesava duze od 3godine pise se pred.suda. zahtjev. Pred.suda ce odrediti rok za koji predmet mora biti rijesen(obicno 6 mj.). Nakon isteka, ako nije donesena presuda visem sudu se predaje zahtnev za isplatu novcane naknade. Ovo je regulirano Zakonom o sudovima. U svakom slucaju, sve se znacajno ubrza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Buduci da se spor vodi 16 god i da je 4 god blokiran u ladici suca nižeg suda ( zadnje ročište pred 13 mj) odlučio sam pisati predsjedniku suda. Ipak nakon ovolikog vremena ovdje se radi o mrcvarenju pravde u reziji hrvatskog sudstva. Da li postoji forma kako to pismo mora sadržavati? Da li pismo mora pisati odvjetnik?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

požurnica ili sličan akt ništa ne rješava. Pišete predsjedniku suda zahtjev za suđenje u razumnom roku. Možete ga sami napisati i za to vam ne treba odvjetnik. sud je dužan odgovoriti u roku od 30 dana.

OPĆINSKOM SUDU U _____

URED PREDSJEDNIKA SUDA

_______adresa______________

 

 

HITNO !!!

n/r predsjednika suda

 

 

Pravna stvar:

 

Predlagatelj:________________________________ ( vaši podaci sa adresom )

 

Protustranka: REPUBLIKA HRVATSKA

 

Radi: zaštite prava na suđenje u razumnom roku

 

 

ZAHTJEV

ZA ZAŠTITU PRAVA NA SUĐENJE U RAZUMNOM ROKU

 

 

3x

 

Pred Općinskim sudom u_____, pod poslovnim brojem _________ od _______ godine, u tijeku je postupak po tužbi ________________________ iz ______ a radi utvrđenja prava vlasništva 8 ili neki drugi razlog )

 

Dokaz. Uvid u spis P-________________

 

Činjenica je da se navedeni predmet nalazi na rješavanju kod Općinskog suda u ______ 16 godina i2 mjeseca

Mišljenja sam da je ovaj postupak već trebao biti okončan. zadnje ročište održano je prije 16 mjeseci.

S obzirom da iz navedenog nesumnjivo proizlazi da Općinski sud u ______ kao nadležan za odlučivanje nije u razumnom roku odlučio o predmetu spora, predlagatelj podnosi zahtjev sukladno čl. 64. i 65. Zakona o sudovima i

 

p r e d l a ž e

 

da predsjednik Općinskog suda u ______ utvrdi da je zahtjev osnovan i odredi najkraći mogući rok u kojem se mora riješiti predmet pod poslovnim brojem ______________

 

 

 

U ______________,_____________ godine

podnositelji zahtjeva

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija