Jump to content

Suvlasništvo


Tomo1987

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Suvlasnik sam nad nekoliko nekretnina u 2/8, druge 2/8 ima država a ostale 4/8 maju nasljednici koji su pomrli (daljnja rodbina). Pošto njih nema, a ostavina nije nakon njih provedena,a od moje malobrojne rodbine nemogu doći do informacija o živim nasljednicima. Sa svojom rodbinm nisam u zavadi, pa vjerujem da nema lažnih informacija.

 

Što mi je činiti?

 

Kako da otkupim državni dio, s obzirom da se dug vodi još u dinarima bivše juge?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
DDUD-i procjena njihovog vjestaka cca 7000 kn ,s time da ce visina procjene ici u njihovu korist cekanje na odgovor min.2 god

 

 

O kojoj se to stvarnoj površini radi (cijele čestice, i koliko je 2/8).

Vidite je li to zemljište već bilo na natječaju za prdaju pred dvije godine, i vidite kolike su cijene bile na natječaju.

 

Sada kad krenu reforme prva stvar će biti da se država riješi ovakvih čestica.

 

A na DUUDi je već bilo povika tipa ' gdje im je nestala tolika vrijednost imovine'.

Radi se zapravo o tome da je raznorazna imovina uknjižena po fiktivnim, debelo prenapuhanim vrijednostima.

Prisjetite se afere Spačva i njihovih procjena zemljišta po 130 eura kvadrat u Vinkovcima, a u okolici Zagreba u uređenim gospodarskim zonama možete kupiti po 10 eura.

 

Tako da će vjerojatno vrlo skoro oni to prodavati po sistemu 'daj što daš' - pogotovo jer se radi o suvlasničkom udjelu, a vi kao većinski vlasnik i posjednik vjerojatno imate i pravo prvokupa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po meni naučna fantastika pogotovo sada dok formiraju nova Ministarstva, ja sam počeo sa AUDIO-m 2010 a završio sa DUUD-m 2 god poslije, treba se i DORH očitovati i tako to ima tu svašta, na kraju kupoprodajni ugovor , poslije vještačenja (meni su vještačili 3m2 tri puta ) pa potpisivanje,jako dugo traje ak nije o glavu bolje zaboraviti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija