Jump to content

Sud i prijedlog za ovrhu temeljem ovršne isprave


Aladina

Preporučene objave

Poštovani,

molim da me uputite. Bivši suprug ne plaća alimentaciju za dvoje djece šest mjeseci. Presuda o razvodu je pravomoćna od 02./2012., a ovršna od 03.2012. i na Fini sam dobila informaciju da moram ići preko suda jer je ovršni zakon od 10./2012. Ono što me zanima je :

1. Da li sama mogu podnijeti sudu prijedlog za ovrhu,ako da, onda kako ?

2. Ukoliko idem preko odvjetnika koliko se plaća usluga i na koji način : odmah cijeli iznos, ili može dio po dio s obzirom na lošu financijsku situaciju ?

3.Kada sud odredi ovrhu što se događa ako se nema što ovršiti ?

Bivši supružnik je dobrog imovinskog stanja ali ništa nije na njegovo ime ( tako je bilo i dok smo bili u braku ).

Zahvaljujem .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podnesite zahtjev za besplatnog odvjetnika uredu drzavne uprave na kojeg imate pravo jer se radi o uzdrzavanju djece. Mozete se obratiti i nekoj od brojnih zenskih udruga koje pruzaju besplatnu pravnu pomoc da vam pomognu s ovrhom. Buduci da ne placa alimentaciju dulje od 6 mjeseci imate pravo zatraziti da to umjesto njega placa CZSS u iznosu pola alimentacije u trajanju do 3 godine. Ako je nezaposlen i skriva imovinu, tesko cete se naplatiti ovrhom ali pokrenite je svakako. Kad tad ce se zaposliti ili imati nesto na svoje ime a do tada mu kamate redovito idu.....mozete i podnijeti kaznenu prijavu drzavnom odvjetnistvu jer je neisplata alimentacije kazneno djelo pa ako zeli izbjeci da ga drzava kazneno goni, morat ce vam bar nesto uplatiti.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Da li sama mogu podnijeti sudu prijedlog za ovrhu,ako da, onda kako .

 

da. prijedlog za ovrhu na plaći ili po računima u bankama u HR.

 

Ažurirano

 

2. Ukoliko idem preko odvjetnika koliko se plaća usluga i na koji način : odmah cijeli iznos, ili može dio po dio s obzirom na lošu financijsku situaciju ?

.

 

odvjetnici naplaćuju prema odvjetničkoj tarifi . česti ih ne interesira imovno stanje stranke. zbog alimentacije imate pravo na besplatnu pravnu pomoć. obratite se u ured

državne uprave u svom mjestu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

3.Kada sud odredi ovrhu što se događa ako se nema što ovršiti ?

Bivši supružnik je dobrog imovinskog stanja ali ništa nije na njegovo ime ( tako je bilo i dok smo bili u braku ).

Zahvaljujem .

 

ako nije vlasnik imovine koju posjeduje ne možete mu tu imovinu uzeti.

možete predložiti ovrhu na plaću ili po računima u banci (ako ih ima).

otac ne plaća alimentaciju pa možete tražiti od bake i djeda (podnijet tužbu proti bake i djeda).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram jos malo gnjaviti.

Kako podnosim sudu prijedlog za ovrhu ? Postoji nekakav obrazac ?

A kako se podnosi kaznena prijava ?

O ovome svemu apsolutno ne znam nista. Nisam nikad mislila da ce mi trebati ovakvo znanje :-/.

Hvala unaprijed.

 

potraži besplatnu pravnu pomoć (Ured državne uprave).

kaznenu prijavu podnijeti u nadležno općinsko državno odvjetništvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija