Jump to content

Poziv na plaćanje nasljednuku - temeljem Ugovora o gotovinskom kreditu


Zodiax

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Nekoliko sam već puta radio temu ovdje kako bih pitao neke stvari vezane za moj slučaj, tako da se ne ponavljam u cjelosti - otac mi je preminuo prije osam mjeseci, čekalo se šest mjeseci na dobivanje obiteljske mirovine. Prihvatio nasljedstvo jesam, ali u njemu nije bilo nikakve imovine, samo pokretnine - a te pokretnine su se sastojale od mirovine i dva računa u Erste banci na kojima nije bilo nikakvih novaca. Osim minusa.

 

Nije mi bilo rečeno da pravo na obiteljsku mirovinu mogu ostvariti ako i ne prihvatim nasljedstvo, pa sam ga zato prihvatio.

 

I sad mi za sretan Božić stiže pismo od Erste banke:

 

"Poštovani,

 

temeljem Rješenja o nasljeđivanju x-xxxx/xxxx iza preminulog korisnika kredita PREZIME I IME OCA (krivo napisano), utvrđeno je da ste punopravni nasljednik, te da njegovu ostavinsku imovinu čine pokretnine.

 

U našoj evidenciji pok. PREZIME I IME OCA (i dalje krivo napisano) je imao Gotovinski kredit s ostatkom vrijednosti, broj xxxxxxxxx, odobren u iznosu od 20.000,00 EUR u korištenju od 10. 12. 2009. godine.

 

Dospjelo nenaplaćeno dugovanje kredita xxxxxxxxx na današnji dan iznosi 9.931,10 HRK, dok cjelokupno dugovanje iznosi 12.573,50 EUR.

 

Ovim putem Vas molimo da nas kontaktirate na broj 072 / 37 1253 radi dogovora o otplati duga u protivnom će Erste&Steirmarkische bank d.d. bit će prisiljena radi naplate svog cjelokupnog potraživanja pokrenuti prisilne naplate a što će Vam prouzročiti daljnje troškove."

 

Od riječi do riječi tako piše, skupa s gramatičkim pogreškama.

 

Sad, već su me prije zvali na mobitel nekoliko puta i pokušavali izvući iz mojih usta da kažem da prihvaćam vratiti dug, što ja NIKAD nisam izjavio, niti pomislio.

 

Što mi je sad raditi? Jel imaju oni ikakve zakonske osnove da mi to nabiju na leđa?

 

Hvala unaprijed,

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovornost nasljednika limitirana je visinom nasljednog dijela, a kako je isti praktički nepostojeći - jasno je da vas žele navući na tanki led da priznate dug, i onda ćete ga morati vraćati u cijelosti.

 

Na vašem mjestu s njima ne bih dalje komunicirao nikako osim pismeno poštom preporučeno gdje bi im jasno i izričito naveo kako nikakav dug ne priznajem, a ako oni smatraju da imaju osnove da me ganjaju, neka samo izvole i da se radujem tome, a za daljnje korake neka se obrate mom odvjetniku (angažirajte ga).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Nije mi bilo rečeno da pravo na obiteljsku mirovinu mogu ostvariti ako i ne prihvatim nasljedstvo, pa sam ga zato prihvatio.

LP

 

obiteljska mirovina se ne nasljeđuje. to je pravo koje se stiče u skladu sa zakonom .

kolika je vrijednost naslijeđene imovine ?

nasljednik vrača dug ostavitelja do vrijednosti naslijeđene imovine.

svi dugovi(i privatnim osobama) i trošak sahrane računaju se u svotu vračenog duga.

vjerovnika Erste banku uoputi da u sudskom postupku potražuju povrat duga (ako nisi priznao dug). s njima ne razgovarati. samo ih na sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ovim putem Vas molimo da nas kontaktirate na broj 072 / 37 1253 radi dogovora o otplati duga u protivnom će Erste&Steirmarkische bank d.d. bit će prisiljena radi naplate svog cjelokupnog potraživanja pokrenuti prisilne naplate a što će Vam prouzročiti daljnje troškove."

 

LP

 

ako ih kontaktiraš telefonom mogu snimiti razgovor i ako priznaš dug imaš problem.

moraš ga vratiti. pismeno (preporučeno i sa povratnicom, što čuvaš sa kopijom pismena) obavjesti ih da ne priznaješ dug i da u sudskom postupku traže namirenje duga.

dotle pribavi svjedoke kojima si vračo očeve dugove i račun od sahrane . na sud idi u pratnji odvjetnika. sudu obvezno navedi šta si nasljedio i koje troškove si imao (ako dođe do suda).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija