Jump to content

Prigovor/Žalba na ponudu AO


DK1

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Trebao bi pomoc u sastavljanju prigovora AO-u.

 

Uglavnom, sudjelovao sam u sudaru pred cca 2 mjeseca.

Opis sudara u kratko: Krizanje sa semaforima, meni i autu nasoprot svijetli upaljeno svijetlo i krenemo, s desne strane(moje) krizanja automobil prolazi kroz crveno svijetlo i sudara se samnom i autom koje je nasuprot meni također prolazio kroz zeleno svijetlo.

Policija dolazi, piše zapisnik, pošto je bilo neozljeđenih brzo se sve zavrsilo i odlaze...

Drugi dan ja odlazim u AO (Winer) osobe koja je prosla kroz crveno i zabila se u moj auto da im predam odštetni zahtjev za moj auto i racun od vucne sluzbe koji sam platio.

 

Nakon mjesec i po dolazi mi na kućnu adresu njihov odgovor u kujem piše da je utvrđena moja suodgovornost u visini 50%(tehničkim putem oni ne mogu egzaktno utvrditi tko je od sudionika prošao na crveno/zeleno).

Vrijednost vozila su procjenili na 10000kn, vrijednost ostatka vozila 3000, a iznos totalne štete 7000, i iznos za isplatu 3500(50% obveze).

 

Otišao sam do prometne policijske postaje po zapisnik o očevidu u kojem piše je zapisnik o očevidu dostavljen 10ak dana nakon sudara na adresu osboje koja je prošla na crveno svijetlo , i da je izdan Obavezni prekršajni nalog poradi počinjenog prekršaja kažnjivog po članku 59 stavka 5 (Novcanom kaznom 2000-5000kn kaznit ce se vozac koji na mjestu na kojem prometom upravlja semafor ne zaustavi svoje vozilo na znak crvenog svijetla) uz primjenu članka 293 stavka 1 (kazna 1000kn za izazivanje prekršaja samo s materjalnom štetom) Zakona o sigurnosti prometa na cestama.

 

Po ovome mi izgleda da AO Wiener nisu niti gledali zapisnik o očevidu iz kojega se vidi tko je prošao kroz crveno a tko kroz zeleno svijetlo.

A i bez toga je vrlo mala šansa da dva auta autu koja cekaju nasuprot jedan drugog na semaforu prođu istovremeno krzo crveno, a ovaj treci kroz zeleno.

 

Malo sam se razduzio tako da bi mi trebala pomoc u pisanju prigovora, i da li da njima pustim auto ili ga ostavim sebi pošto je totalka na autu a drugi sam vec kupio.

 

Hvala i LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Otišao sam do prometne policijske postaje po zapisnik o očevidu u kojem piše je zapisnik o očevidu dostavljen 10ak dana nakon sudara na adresu osboje koja je prošla na crveno svijetlo , i da je izdan Obavezni prekršajni nalog poradi počinjenog prekršaja kažnjivog po članku 59 stavka 5 (Novcanom kaznom 2000-5000kn kaznit ce se vozac koji na mjestu na kojem prometom upravlja semafor ne zaustavi svoje vozilo na znak crvenog svijetla) uz primjenu članka 293 stavka 1 (kazna 1000kn za izazivanje prekršaja samo s materjalnom štetom) Zakona o sigurnosti prometa na cestama.

 

Po ovome mi izgleda da AO Wiener nisu niti gledali zapisnik o očevidu iz kojega se vidi tko je prošao kroz crveno a tko kroz zeleno svijetlo.

A i bez toga je vrlo mala šansa da dva auta autu koja cekaju nasuprot jedan drugog na semaforu prođu istovremeno krzo crveno, a ovaj treci kroz zeleno.

 

Malo sam se razduzio tako da bi mi trebala pomoc u pisanju prigovora, i da li da njima pustim auto ili ga ostavim sebi pošto je totalka na autu a drugi sam vec kupio.

 

Hvala i LP

 

pošalji im dopis da ne prihvataš njihovu ponudu.

tražiš isplatu totalne štete a sačuvane djelove neka odvezu.

traži isplatu akontacije dok sud ne odluči o kaznenoj prijavi.

čekaš rješenje prekršajnog suda.

 

TOTALNA ŠTETA NA VOZILU

Rizik prodaje sačuvanih dijelova vozila

(Zakon o obveznim odnosima – „Narodne novine“, br. 35/05)

 

Kada je tužitelj u slučaju nastanka totalne štete na vozilu, obavijestio osiguratelja da smatra da ima pravo na naknadu cjelokupne štete i istog pozvao da preuzme ostatke vozila, na taj način je isti izabrao način naknade materijalne štete odnosno prepustio vozilo osiguratelju uz isplatu po osiguratelju tržišne cijene vozila, zbog čega osiguratelj nije bio ovlašten naknadu štete umanjiti za vrijednost spašenih dijelova.

Županijski sud u Varaždinu, Gž. 216/08-2 od 09.IX.2008

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav,

 

evo stigao mi odgovor od osiguranja..

Znaci u prigovoru/žalbi sam im poslao kopiju cijelog policijskom zapisnika u kojem lijepo pise tko je prosao kroz crveno i izazvao prometnu nesrecu ali sam dobio odgovor kako su oni

odlukom Komisije II stupnja ostali kod ranije odluke, jer u mom prigovoru ne prileži novih dokaza koji bi dali osnovu za promjenu odluke.

Theničkim putem i dalje ne mogu utvrdi tko je od sudionika prošao na crveno/zeleno svijetlo.

I kazu da u drugom prigovoru mogu poslati izjave svjedoka koje ce oni uzeti u razmatranje.

 

Sad mene zanima da li se oni prave ludi ili mene j**u u mozak, kad se vec moram tako izraziti.

 

Kako oni iz policijskom zapisnika i dalje ne mogu ustanoviti tko je izazvao prometnu nesrecu prolaskom kroz crveno kad tamo lijepo pise da je to osoba osigurana kod njih i još je novcano kažnjena za to.

I kakva je vjerovatnost da ce Dva automobila koja stoje jedan nasuprot drugog proci kroz crveno a treci automobil(meni s desne), gđi. nasuprot s lijeve proci kroz zeleno?

 

Zanima me da li ja mogu kao izjavu svjedoka poslati izjavu gđe. koja se nalazila nasuprot mene na semaforu i također prolazila na zeleno svjetlo?

Također u kafiću pokraj semafora je bio moj stric koji je vidio sudar ali ga nisam pitao da li je obracao pažnju na svijetlo na semaforu.

 

Tako da bi molio Vaš savjet što i kako dalje.

 

Hvala i LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

odlukom Komisije II stupnja ostali kod ranije odluke, jer u mom prigovoru ne prileži novih dokaza koji bi dali osnovu za promjenu odluke.

Theničkim putem i dalje ne mogu utvrdi tko je od sudionika prošao na crveno/zeleno svijetlo.

I kazu da u drugom prigovoru mogu poslati izjave svjedoka koje ce oni uzeti u razmatranje.

 

Sad mene zanima da li se oni prave ludi ili mene j**u u mozak, kad se vec moram tako izraziti

 

ko je prošao kroz crveno utvrdit će sud-

oni gledaju svoj interes i pokušavaju smanjiti izdatke.

prihvati tih 50% ali uz napomenu da to nije isplata štete.

konačna isplata štete bit će izvršena nakon odluke prekršajnog suda (prolazak kroz crveno).

nakon sudske odluke traži isplatu štete (i na raspravi ako te pozovu).

 

ako potpišeš da si namiren za štetu isplatom navedenih 59% iznosa nemaš pravo tražiti daljnju isplatu štete.

 

pismeno ih pozovi da dođu po "spašene" djelove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako oni iz policijskom zapisnika i dalje ne mogu ustanoviti tko je izazvao prometnu nesrecu prolaskom kroz crveno kad tamo lijepo pise da je to osoba osigurana kod njih i još je novcano kažnjena za to.

 

Zanima me da li ja mogu kao izjavu svjedoka poslati izjavu gđe. koja se nalazila nasuprot mene na semaforu i također prolazila na zeleno svjetlo?

Oni ne mogu znat da li je drugi vozač kažnjen jer ne dobivaju sudsku presudu ako se žalio niti znaju da li je platio kaznu po izdanom prekršajnom nalogu.

 

Može.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

evo stigao mi odgovor od osiguranja..

 

odlukom Komisije II stupnja ostali kod ranije odluke, jer u mom prigovoru ne prileži novih dokaza koji bi dali osnovu za promjenu odluke.

Theničkim putem i dalje ne mogu utvrdi tko je od sudionika prošao na crveno/zeleno svijetlo.

I kazu da u drugom prigovoru mogu poslati izjave svjedoka koje ce oni uzeti u razmatranje.

 

Sad mene zanima da li se oni prave ludi ili mene j**u u mozak, kad se vec moram tako izraziti.

 

To su standardne i uhodane taktike koje koriste osiguravatelji kada treba isplatiti štetu.

 

Jedna taktika je da se maksimalno oteže isplata i potražuju se novi dokumenti i dokazi.

Druga taktika je da se umanjuje vrijednost štete i traže novi dokazi.

Treća taktika je da se procjenjuje koliko je oštećenik spreman potraživati svoja prava u eventualnom sporu i koliko je pravno educiran d znade svoja prava. Ovisno o procjeni osobe oštećenika, osiguravatelj će nekom polupismenom bokcu koji ima pravo na odštetu glatko odgovoriti da nema to pravo.

 

 

Tako da bi molio Vaš savjet što i kako dalje.

 

Najbrže rješenje bilo bi da krivac dade izjavu o krivnji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo slika jednog dijela policijskom zapisnika o očrvidu, dio "poduzete mjere i radnje".

U kojem piše da je izdan prekršajni nalog gđi. koja je prošla na crveno:

Članak 59 Stavka 5 Zakona o sigurnosti prometa na cestama:

-Kažnjavanje novčanom kaznom 2000-5000kn kaznit ce se vozač koji na mjestu na kojem prometom upravlja semafor ne zaustavi svoje vozilo na znak crvenog svijetla.

Članak 293 stavka 1 Zakona o sigurnosti prometa na cestama:

-Kažnjavanje novčanom kaznom od 1000kn za izazivanje prometne nesreće samo s materjalnom štetom

 

 

Poduzete mjere i radnje(dokaz).jpg

 

Sa žalbom sam im poslao scan svih 5 strana policijskog zapisnika plus odvojeno ovaj dio sa slike.

 

Btw, kako ja mogu saznat kako ovaj slucaj stoji na sudu i da li je donesena presuda?

Sto se tice izjava svjedoka, pricao sam s referenticom AO koja vodi slucaj i rekla mi

je da izjava svjedoka ne mora biti ovjerena kod javnog biljeznika, jer sam ja pretpostavljao da treba.

 

Znam da im je taktika maksimalno odugovlacenje, i pokušavanje isplacivanja minimalne odštete.

 

Pravno sam educiran 0% :misli: , tako da bi mi dobro dosla Vasa pomoc u vezi prava koje imam.

 

Hvala još jednom i LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednostavno nazvat osobu i pitat da li je platila nalog ili je pisala prigovor.A bez obzira može dat izjavu o krivici.

 

ako je nalog plaćen priznao je krivicu. priznanje nije nužno.

provjeriti u policiji (ako budu htjeli dat informaciju).

 

ako je pisan prigovor ne priznaje krivicu pa neće ni dati taku izjavu osiguranju. čekat kraj sudskog postopka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija