Jump to content

dugovanje nenaplaćeno ovrhom


Luda Mama

Preporučene objave

Dakle, situacija je sljedeća: prije 1,5 godinu stavljena mi je ovrha zbog dva neplaćena računa za pričuvu. Ne moram naglašavati kako je trošak ovrhe veći od glavnog dugovanja. Dakle, kroz godinu se dana dugovanje nije naplatilo i ovrha je povučena. Malo nakon toga dobila sam pismeno upozorenje kako će se dug naplatiti prodajom stana koji je u mom

vlasništvu. U međuvremenu podmirujem dotični dug, ali stvaram i novi. Trenutno imam dugovanje od cca 2,500.00 kuna. Trebam li strahovati od pokretanja prodaje stana, na kojem imam i hipoteku za manji kredit??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovrha na novćanu tražbinu je povučena zbog nemogučnosti naplate.

predložena je nova ovrha na imovinu. kredit nije zaštita od ovrhe. fiducija je.

digni drugi kredit plati dug da nebi došla u situaciju da ostaneš bez stana zbog sitnog duga.

za 1/2 vrijednosti stan može otići na dražbi. plati dug pa prodaj stan po večoj cijeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, situacija je sljedeća: prije 1,5 godinu stavljena mi je ovrha zbog dva neplaćena računa za pričuvu.

 

Ovrha stana zbog dva računa za pričuvu?

Koliko bi bio taj dug? 200-300 kn?

 

 

 

Ne moram naglašavati kako je trošak ovrhe veći od glavnog dugovanja. Dakle, kroz godinu se dana dugovanje nije naplatilo i ovrha je povučena. Malo nakon toga dobila sam pismeno upozorenje kako će se dug naplatiti prodajom stana koji je u mom

vlasništvu.

 

Ne mogu vjerovati da bi sud dozvolio ovrhu i dražbu zbog tako trivijalnog duga.

Ali pazite - ako je dug zabilježen u gruntovnici tada ne zastarjeva, a vjerovnik može pripisivati i kamate i novi dug. Tako vam dug sa raznim troškovima može začas narasti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija