Jump to content

nasljedna mirovina


mirovinac

Preporučene objave

imam li pravo na mirovinu preminulih roditelja, imam 61 godinu, roditelji su radili jedan dio u italiji, jedan dio u hrvatskoj, ne radim i nemam nikakvih primanja

 

mirovina se ne nasljeđuje.

ako si radno nesposoban prije navršene 18 godine života po zakonu imao bi pravo na obiteljsku mirovinu.

 

ali koliko sam čuo (čini mi se da u mojoj blizini postoji takav slučaj) samo djeca partizana mogli su nasljediti mirovinu iz roditelja do 1990. koja im se isplaćuje i danas.

ako si djete partizana probaj tražiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesi radio, ako jesi koliko radnog staza imas navrsenog, koji ti je sad status - burza ili...

27 godina, sad je status nezaposlen , burza rada, znam da se sa oca prebacilo na majku kad je on umro, pa me zanima dal se moze s majke/oca na mene, oni su bili moji uzdrzavatelji posljednjih 10ak god i to su nam bila jedina primanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

27 godina, sad je status nezaposlen , burza rada, znam da se sa oca prebacilo na majku kad je on umro, pa me zanima dal se moze s majke/oca na mene, oni su bili moji uzdrzavatelji posljednjih 10ak god i to su nam bila jedina primanja

 

imaš 61 godinu života i 27 godina radnohg staža ? zašto ne tražiš prijevremenu mirovinu.

u nadležni HZMO i raspitaj se o uvjetima za mirovinu.

 

na obiteljsku nemaš pravo (iza roditelja)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tu se spominje "roditelj" osiguranika, sto bi znacilo da ste vi radili i uzdrzavali roditelje, ako ste vi umrli onda roditelj osiguranika ima pravo na obiteljsku mirovinu.

Nazalost vi tvrdite da su roditelji uzdrzavali vas, takvo nesto nije obuhvaceno mirovinskim zakonom i po toj osnovi nemate pravo na obiteljsku mirovinu.

Sto se tice djece stvarno se misli na djecu i to maksimalno ako se redovno skoluje do 26 godine starosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija