Jump to content

Podjela imovine prije razvoda braka


GingerGirl

Preporučene objave

Poštovani trebala bih pomoć. Evo ovako ja i suprug smo pred razvodom, tj. još nismo predali papire. Dogovotili smo se oko svega samo se treba to sve predati. Naime, dogovorili smo oko podjele imovine, tj novčane isplate kojoj će on mene isplatiti. E sad ja se ubojim da nakon razvoda on to neće održati jer prvo ide parnica za razvod braka, pa tek odvoje podjela imovine. Zanima me možemo li mi nekako nešto sastaviti i ovjeriti kod jav.bilježnika da će on meni te novce isplatiti nakon što se rastanemo i kako sastaviti taj sporazum/prijedlog štogod. Jer na riječ ja njemu ne vjerujem. Može li se to da bude pravno valjano i neki predložak kako bi to trebalo izgledati? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani trebala bih pomoć. Evo ovako ja i suprug smo pred razvodom, tj. još nismo predali papire. Dogovotili smo se oko svega samo se treba to sve predati. Naime, dogovorili smo oko podjele imovine, tj novčane isplate kojoj će on mene isplatiti. E sad ja se ubojim da nakon razvoda on to neće održati jer prvo ide parnica za razvod braka, pa tek odvoje podjela imovine. Zanima me možemo li mi nekako nešto sastaviti i ovjeriti kod jav.bilježnika da će on meni te novce isplatiti nakon što se rastanemo i kako sastaviti taj sporazum/prijedlog štogod. Jer na riječ ja njemu ne vjerujem. Može li se to da bude pravno valjano i neki predložak kako bi to trebalo izgledati? Hvala.

 

Neka vas isplati odmah sada , prije razvoda, i kod JB samo oboje potpišete izjavu da vam je suprug isplatio sumu xxx i da više nemate jedno prema drugome nikakvih potraživanja temeljem bračne stečevine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani trebala bih pomoć. Evo ovako ja i suprug smo pred razvodom, tj. još nismo predali papire. Dogovotili smo se oko svega samo se treba to sve predati. Naime, dogovorili smo oko podjele imovine, tj novčane isplate kojoj će on mene isplatiti. E sad ja se ubojim da nakon razvoda on to neće održati jer prvo ide parnica za razvod braka, pa tek odvoje podjela imovine. Zanima me možemo li mi nekako nešto sastaviti i ovjeriti kod jav.bilježnika da će on meni te novce isplatiti nakon što se rastanemo i kako sastaviti taj sporazum/prijedlog štogod. Jer na riječ ja njemu ne vjerujem. Može li se to da bude pravno valjano i neki predložak kako bi to trebalo izgledati? Hvala.

 

kod javnog bilježnika možete ovjeriti ugovor o pozajmici sa datumom dospjeća.

ugovor bi trebao biti ovršna isprava. ako ne plati dogovoreno pokrenete ovrhu na račune ili imovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija