Jump to content

Podjela imovine nakon razvoda/ unesen dio imovine u zajednicu


luka78

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Imam jedno pitanje. Naime, Ugovorom o poklonu otac mi je poklonio odredjenu imovinu (posjedujem Ugovor o poklonu). Tu imovinu sam prodao (posjedujem ugovor o prodaji) dok sam u braku i novac koji sam dobio sa suprugom (koja je posjedovala manji stan u kojem smo zivjeli i koji je prodala), kupili smo veci stan (odnos je bio 50%-50% ulozenih sredstava). Ja osim toga ne posjedujem nista vise, roditelji mi zive u svom stanu. Imamo jedno maloljetno dijete.

Posto mi je brak vec duze vremena u krizi, i ukoliko dodje do razvoda, da li ja u ovom slucaju mogu da izgubim i dio prava na zajednicki stan tj. sve sto sam ulozio, znajuci da sudovi presudjuju najcesce u korist majke i djeteta (da ne obrazlazem nase probleme sada).

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Posto mi je brak vec duze vremena u krizi, i ukoliko dodje do razvoda, da li ja u ovom slucaju mogu da izgubim i dio prava na zajednicki stan tj. sve sto sam ulozio, znajuci da sudovi presudjuju najcesce u korist majke i djeteta (da ne obrazlazem nase probleme sada).

 

Ne možete izgubiti vlasništvo ako imate dokaz o ulagaju, ali možete izgubiti pravo na korištenje stana na neodređeno vrijeme.

 

pročitajte PP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

Imam jedno pitanje. Naime, Ugovorom o poklonu otac mi je poklonio odredjenu imovinu (posjedujem Ugovor o poklonu).

 

Hvala

 

imovina stečen darovanjem je osobna imovina kao i novac dobiven prodajom te imovine.

novcem koji je osobna imovina kupili ste dio stana(50%) koji je takođe vaša osobna imovina.

supruga posjeduje 50% stana koji je njena osobna imovina.

osobna imovina se ne djeli kao bračna stečevina (ono što je kupljeno novcem zarađenim u braku za vrijeme zajedničkog života).

ali možete tražiti razvrgnuće suvlasništva ako neide dogovorna prodaja i podjela novca.

svoj dio stana možeš darovati djetetu (što bi trebalo uticati na visinu alimentacije.

možeš tražiti da ti se plaća najam za tvoj dio stana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svoj dio stana možeš darovati djetetu (što bi trebalo uticati na visinu alimentacije.

Možda nekad i utiče. Ali ima slučajeva da su očevi tako darovali nekretninu djetetu, nakon par godina oboljeli, dobili otkaz, nisu mogli plaćati alimentaciju i na kraju završili na par mjeseci u pritvoru.

 

U stvari, prisjećam se da je jedan takav otac pred nekoliko godina ovdje tražio savjet, čak je bio i u nekoj tv reportaži, i svejedno je odslužio nekoliko mjeseci.

 

 

možeš tražiti da ti se plaća najam za tvoj dio stana.

Mnogo korisnija opcija koja će prije (mnogo vjerojatnije, ali ne i sigurno) polučiti korektan odnos i poštovanje druge strane .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija