Jump to content

Uvreda i kleveta u sudskom iskazu


Justitiaest

Preporučene objave

Obiteljsko pravo > izdržavanje studenta - sin razmetni :)

 

> vodi razvratan život

- mislim da to ne može biti kleveta jer se tu radi o vrijednosnom sudu a ne o činjeničnoj tvrdnji

- protupravnost uvrede bi mogla biti isključena jer ste to učinili u obrani nekog prava (čl. 148.a KZ)

Nisam vidio u Obiteljskom zakonu zabranu "razvrata".

A i objave na fejsu ne moraju bit istinite.

A ionako će sudac donijet pravorijek.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O kakvoj je tu točno tužbi riječ (vašoj), obzirom ste to naveli kao razlog tužbe?

 

Tužio sam s namjerom da sud donese odluku da se uzdržavanje studenta prekida obzirom da je zakazao na studiju, već tri godine prenosi ispite iz prve godine, tj. četvrti put upisuje prvu godinu itd.

I tu su se uhvatili, suprotna strana, da sam na pitanje suca zašto tužim rekao da sam to učinio jer ne odrađuje redovne obveze studija i vodi razvratan život.

 

Ažurirano

 

Pa po kojem zakonu bi to bilo zabranjeno?

 

Nije zabranjeno razvratno živjeti, ne, ali ako ne ispunjavaš redovne obveze studija, tada je upitno uzdržavanje. Uzdržavam studenta a ne osobu koja je odselila u drugi grad, ne ide na faks, umjesto toga visi po kafićima i opija se te se k tome još i hvali time!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija