Jump to content

Nasljedstvo


Damir1105

Preporučene objave

Poštovani molim hitno pomoć. Naime dijete sam rastavljenih roditelja i nikad nisam živio s ocem na istoj adresi. Mene zanima da li ja kao nasljednik oca mogu naslijediti dugove ako se radi o sljedećem: otac živi u vojnom stanu za koji ima stanarsko pravo ali ne plaća najam niti režije nema bankovni račun nema kredita nema nikakvog nasljedstva odnosno nema ničega što na njega glasi. Postoje samo dugovi za režije. Nikad od oca nisam primio kune alimentacije. Koliko ja znam naslijedio je samo grobno mjesto od njegovih roditelja znači ništa drugo ne posjeduje. Molim savjet i pomoć da li ja kao sin mogu naslijediti gore navedene dugove ili bilo kakve druge dugove ako ne postoji nista sto ja i mogu naslijediti po ostavini. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li ja kao nasljednik oca mogu naslijediti dugove

 

Da.

 

ako ne postoji nista sto ja i mogu naslijediti po ostavini.

 

Dugovi se vraćaju do vrijednosti naslijeđene imovine, ali tko prihvati nasljedstvo mora dokazivati da takve imovine nema.

Zato se u ostavinskoj raspravi treba u potpunosti odreći nasljedstva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani čitao sam gore post u kojem jedna žena kaze da je automatski postala nasljednik bez ostavine i da je nakon par godina dobila ovrhu na racun jer je automatski postala nasljednica jedne oranice...Zanima me da li je tako nesto moguće da postanes nasljednik bez ostavine... jer i meni je otac tesko bolestan nema uopće računa na banci nema nekretninu ni pokretne imovine živi u državnom stanu i neplaća najam a nismo u kontaktu zanimljiva je stvar da nema nista u svom vlasnistvu osim grobnog mjesta od roditelja koje dijeli s bratom znaci postoje samo njegovi dugovi rezija i najma stana pa me zanima da li ja kao sin mogu automatski nesto nasljediti odnosno da me se uopce ne pozove na ostavinsku ...za napomenuti je da su moji starci razvedeni i da od oca nisam dobio ni kune alimentacije Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija