Jump to content

iznuda i kamatarenje


šljivo

Preporučene objave

Poštovani,

 

Molim Vas za pravni savjet u vezi lažnog svjedočenja.Naime poznanica se bavi švercom duhana i nedavno je u pretresu njene kuće nađeno 50kg duhana.Na policiji priznaje nedozvoljenu trgovinu i pri tome pred državnim odvjetnikom daje lažni iskaz da je bila prisiljena raditi to jer je posudila tri tisuće kuna od mog supruga i njegova prijatelja te da su ju oni kamatarili i prisiljavali na nedopuštnu trgovinu kako bi im otplaćivala kamatu. Isto tako optužuje ih da su joj oni i dovozili duhan.Dokaza nema niti jednog za njenu izjavu.Suprug i kolega su bili na policiji i negirali optužbu.Molim Vas za savjet što učiniti i dali je uopće moguće podići optužnicu na nečiju izjavu bez ijednog dokaza.Hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izjava svjedoka može biti dokaz, inače za pola kaznenih djela nikad nitko ne bi odgovarao. Vjerojatno neće tužiti tvog supruga samo na temelju tog iskaza, ali će istraživati, pa možda pronađu i druge činjenice.

 

 

Oprostite ali to znači da svi mi možemo tužiti nekoga za najstrašnija kaznena djela i onda nek se taj netko brani na sudu.Pa to bi značilo pune sudove predmeta i pritvore za ljude koji moraju tek dokazati nevinost.Ne mogu vjerovati da je to moguće.Bez ijednog dokaza ići na sud .Naprosto sam šokirana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite ali to znači da svi mi možemo tužiti nekoga za najstrašnija kaznena djela i onda nek se taj netko brani na sudu.Pa to bi značilo pune sudove predmeta i pritvore za ljude koji moraju tek dokazati nevinost.Ne mogu vjerovati da je to moguće.Bez ijednog dokaza ići na sud .Naprosto sam šokirana.

 

Ne znam baš čemu se čudite?

 

U totalitarnim režimima uvijek je bilo tako. A uskoro će, čini se, i kod nas. Kad se usvoji Istanbulska konvencija.

Svaka žena koja je za nešto optužena braniti će se upravo kao ova koja je optužila vašeg muža - i još gore. Ako to ne bude dovoljno, reći će da su ju i silovali.

Mislite da pretjerujem, ali pročitajte ovaj tekst:

 

Istanbulska konvencija

 

ako ne možete otvoriti, imate tekst ovdje:

 

 

Istanbulska konvencija ili GENDER STALJINIZAM | | Građanska Akcija - official | HR

 

Pa vi recite da ta žena nije tako postupila po savjetu svog branitelja, a upravo koristeći skoro uvođenje normi Istanbulske konvencije.

Nadajmo se da kod nas neće biti isto kao i u Španjolskoj!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite ali to znači da svi mi možemo tužiti nekoga za najstrašnija kaznena djela i onda nek se taj netko brani na sudu.Pa to bi značilo pune sudove predmeta i pritvore za ljude koji moraju tek dokazati nevinost.Ne mogu vjerovati da je to moguće.Bez ijednog dokaza ići na sud .Naprosto sam šokirana.

 

Ne znači, niti sam išta slično napisao. Sve prijave podnesene policiji ne završavaju na sudu i hrpa njih ne ode dalje od razgovora. U kojoj kategoriji je ovo vaše, ne možemo znati, pogotovo kad ne znamo baš ništa o događaju.

 

Što se tiče daljnjeg postupka, na koji način je suprug dao iskaz? Je li se radilo samo o razgovoru ili su ispitivanju koje su snimali?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite ali to znači da svi mi možemo tužiti nekoga za najstrašnija kaznena djela i onda nek se taj netko brani na sudu.Pa to bi značilo pune sudove predmeta i pritvore za ljude koji moraju tek dokazati nevinost.Ne mogu vjerovati da je to moguće.Bez ijednog dokaza ići na sud .Naprosto sam šokirana.

Poštovani g. Felixx se je malo zaigrao sa propisima.

 

Tužit se može svakoga za svašta ali pri tome treba dat dokaze (izuzev par djela gdje je situacija obrnuta),a da li će bit poduignuta kaznena prijava i optužnica je upitno.

 

Ne pritvaraju se ljudi samo tako.

 

ne treba bit šokiran nego treba čekat odluke nadležnih i ovlaštenih i nakon toga poduzimat određene korake.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani molim Vas za savjet pri odabiru odvjetnika jer je u vezi ovog slučaja suprug dobio poziv da da iskaz pred kamerom.Mislim da nam je vrijeme za odvjetnika. Stoga Vas molim da mi date neko ime tko bi se mogao nositi s tim a da je iz Osijeka.Mislim da nam treba vrstan odvjetnik da to čim prije završimo.Puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, određena je dokazna radnja tzv. prvog ispitivanja okrivljenika, što je znak da očito postoje i drugi dokazi, i da će se najvjerojatnije u optuženje.

 

Glede odvjetnika, sugeriram vam da u podforumu "Tražim odvjetnika" otvorite zasebnu temu u kojoj ćete potanko opisati problematiku i lokaciju, pa vam se zainteresirane osobe mogu javiti, isključivo putem PP-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija