Jump to content

posjed nekretnine - selo,općina ili republički fond ???


ckalja

Preporučene objave

poštovani,

od pok strica naslijedio sam zemlju ( krk ) i po pravomoćnom rješenju o naslijeđivanju dobio neke k.č. na koje moram platiti porez.Među spomenutim česticama nalazi se i par čestica u kojima sam suvlasnik u 20/5880 dio od 155m2+500m2+223m2+97m2+300m2 a po posjedovnom listu u posjedu su općine,nadalje ima čestica gdje se također navodim kao suvlasnik u 20/5880 ili 180/4536 ili 12/3528 a u PL.kao posjednik piše da se nalaze pod upravom sela 137m2+165m2+104m2+183m2+122m2+245m2+277m2 navedene čestice vode se kao pašnjak.nadalje postoji čestica za koju piše u PL. da čak u posjedu republičkog fonda a moj dio bi u suvlašništvu bio 12/3528 od 356 m2.Stoga je moje pitanje da li ja mogu potraživati neku naknadu od navedenih (sela,općine ili republičkog fonda) za posjed mog navedenog dijela nad tim kč., te ako je to moguće kakva je procedura za isto?budući da ja na svaki svoj udio moram platiti porez na promet nekretnina a nisu u mom posjedu.Zanima me i za druge kč.koje su navedene po naslijedstvu a u posjedovnom listu ( PL ) su upisane sasvim druge osobe čak kao 1/1.

unaprijed zahvaljujem te željno čekam neko rješenje ili odgovor...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

željno čekam neko rješenje ili odgovor...

to svakako nećete postići otvaranjem većeg broja tema.

ovo vam je već četvrta tema sa više manje istim upitima,zbog čega ste već opomenuti,nastavite pisati u vašim spojenim temama

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/84804-Porezno-rje%C5%A1enje-na-nekretnine-dobivene-po-naslje%C4%91ivanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija