Jump to content

Druženje oca i djeteta


Vezdan

Preporučene objave

Poštovani,

 

iz bivše emocionalne veze imam dijete koje navršava godinu i pol dana. Sudskim rješenjem određeno mi je druženje sa djetetom dva puta tjedno i svaku drugu subotu. Viđanja se odvijaju po dva sata. Napomenuo bih da je sudsko ročište bilo jako loše obavljeno. Sutkinju nije uopće zanimao moj odnos sa djetetom, kakve su okolnosti u pitanju, nego je samo slušala majku. Majka je, naravno, iskoristila svoj položaj i nastojala me, u suradnji sa svojim odvjetnikom, prikazati kao lošu i nasilnu osobu, osobu koja uopće ne zna postupati sa malim djetetom. Što uopće nije istina. Jako bih volio provoditi sa djetetom taj svaki drugi vikend, dakle da mi se omogući dva dana u kontinuitetu. Ova nastojanja nisu nerazumna, pošto majka više ne doji, dijete je jako dobro naviknuto na mene, redovito posjećujem dijete, osjeća se sigurno uz mene i bez problema bih mogao zadovoljiti djetetove potrebe u ta dva dana. Alimentaciju plaćam redovito. U razgovoru sa majkom nailazim na jako ignoriranje, čak mi i prijeti da neće to nikada dozvoliti, te mi uvjetuje promjenu djetetovog prezimena. Koliko znam, na snazi je novi OZ i sada se pravi plan zajedničke skrbi. O svojim nastojanjima i postupcima majke obavještavam czss, međutim oni mi samo "prodaju filozofiju i spike" koje već i sam jako dobro znam. Molio bih savjete što da radim, da li da pokrećem novi postupak u czss, imam li ikakve šanse da provodim dva dana u kontinuitetu sa djetetom... strah me da ću i u czss nailaziti na nerazumijevanje i da će majka besramno lagati o meni...

Svaki savjet je dobrodošao!

Moje dijete je moja najveća ljubav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nevjerojatno je i strašno kako se odnose u czss - ima i na sudovima prema roditeljima s kojima dijete ne živi (očevi), i to prema dobrim očevima koji se trude i zalažu za ravnopravno roditeljstvo, sa dobrom namjerom provođenja što više vremena sa djetetom. Nadam se da će aktivnost udruge za ravnopravno roditeljstvo polučiti neke rezultate. Sretno im!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

O svojim nastojanjima i postupcima majke obavještavam czss, međutim oni mi samo "prodaju filozofiju i spike" koje već i sam jako dobro znam. Molio bih savjete što da radim, da li da pokrećem novi postupak u czss, imam li ikakve šanse da provodim dva dana u kontinuitetu sa djetetom... strah me da ću i u czss nailaziti na nerazumijevanje i da će majka besramno lagati o meni...

Svaki savjet je dobrodošao!

 

O tome što možete očekivati od CZSS čitajte ovdje:

 

Diskriminacija očeva u postupku razvoda

 

A ako sukob eskalira, bit ćete lako i redovito lažno optuživani za obiteljsko nasilje:

Mit i istina o obiteljskom nasilju

 

Pročitajte, pa onda postavite pitanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... Nadam se da će aktivnost udruge za ravnopravno roditeljstvo polučiti neke rezultate.

 

Nažalost, moram napisati da sam se neizmjerno razočarao u vodstvo udruga u koje sam uputio desetke očeva da tamo potraže podršku i da im se pridruže.

 

Vodstvo Udruge za ravnopravno roditeljetvo i udruge Dijete - razvod nažalost su potpuno iznevjerili očekivanja velike većine očeva.

Već dulje vrijeme zapravo sabotiraju interese očeva i sustavno potkopavaju pokušaje da se progovori o najvećim problemima koje očevi imaju. Odbijaju očeve u konfliktnim razvodima koji su najgore diskriminirani pod izlikom da 'imaju prijave za nasilje'. Pa naravno da očevi imaju takve prijave kada su lažne optužbe postale standard u razvodima!

 

Te udruge naivno (ili iz nekog interesa?) guraju model tzv. "roditeljskog plana" kao nekakvog rješenja u razvodu.

Zašto je to naivno?

Zato jer roditeljima koji žele surađivati takav plan i ne treba. Oni se dogovore.

Istovremeno su u Obiteljski zakon ugurane odredbe da svako posredovanje i dogovor prestaje 'ako je bilo nasilja' . Pritom nije potreban nikakav dokaz, nego jedan roditelj (gotovo isključivo to je majka) samo kaže da je bilo nasilja.

 

 

 

Već neko vrijeme pratim da se to događa, i nadao sam se da će osobe koje vode te dvije udruge uvidjeti da griješe i šutnjom podržavaju teško kršenje zakona i odbijaju upravo one kojima najviše treba podrška i pomoć.

 

U zadnje vrijeme i dio članstva se distancira od vodstva , i osnovali su podružnice u Karlovcu, Splitu i Istri. U općoj konfuziji sada već vodstvo udruge briše na stranicama udruge svaku kritiku i briše komentare na društvenim mrežama koji propituju politiku udruge.

 

Udruge su organizirale tribinu u petak, 4. 03. , i to u radno vrijeme - unatoč prigovorima brojnih očeva da oni nisu profesionalni aktivisti niti državni službenici poput djelatnica CZSS da mogu doći u radno vrijeme.

To su voditelji udruga učinili namjerno (i to su i priznali) - da ne bi dolazili nezadovoljni očevi!

Tako da znate, dragi očevi, da niste poželjni na tribini ovih udruga.

 

Na tribinu u petak došlo je cca 30+ ljudi:

-predsjednik i predsjednica te dvije udruge,

-nekoliko djelatnica CZSS iz dva grada,

-nekoliko studenata,

-nekoliko očeva i

-nekoliko nezainteresiranih osoba u civilu koje teško mogu biti drugo do policajci u civilu.

 

Kad je nekoliko očeva počelo postavljati neugodna pitanja o teškoj i sustavnoj diskriminaciji koju doživljavaju, predsjednik i predsjednica udruge nisu imali hrabrosti raspravljati nego su napustili tribinu.

 

Dogovara se nova tribina, opet u petak u radno vrijeme. Dakle, očevi su opet nepoželjni.

 

 

Eto, to je stanje u tim udrugama.

 

 

Ispričavam se svim očevima koje sam uputio da potraže podršku i savjet u tim udrugama.

Iznevjerio sam ih. Bolje da sam im tada rekao da u RH nema udruga koja se bori za prava teško diskriminiranih očeva - jer to je zapravo (nažalost) istina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, moram napisati da sam se neizmjerno razočarao u vodstvo udruga u koje sam uputio desetke očeva da tamo

 

 

Na tribinu u petak došlo je cca 30+ ljudi:

-predsjednik i predsjednica te dvije udruge,

-nekoliko djelatnica CZSS iz dva grada,

-nekoliko studenata,

-nekoliko očeva i

-nekoliko nezainteresiranih osoba u civilu koje teško mogu biti drugo do policajci u civilu.

 

Kad je nekoliko očeva počelo postavljati neugodna pitanja .. predsjednik i predsjednica udruge ...... su napustili tribinu.

 

Dogovara se nova tribina.....

 

 

Iznevjerio sam ih. Bolje da sam im tada rekao da u RH nema udruga koja se bori za prava teško diskriminiranih očeva - jer to je zapravo (nažalost) istina.

 

Nemojte klonuti duhom.

 

I nemojte, joj nemojte ocekivati da ce neko drugi rjesiti neciji problem.

 

Stalno preispitujte kako sebe, vlastite zablude, ocekivanja a tako i razvoj situacije na "terenuu"

 

I tako nesto ste im trebali kazati kad ste ih upucivali na te udruge. Da je to samo jedan pravac djelovanja, da treba definitrati ciljeve i ocekivanja, da je moguce da su se clanovi i vodstvo te udruke iskorumpirali, da su se infiltrilai "trolovi za pola eura" i da ocevi budu spremni i sposobni napraviti prevrat i preuzeti te udruge legalnim pucem.

 

Ali ne, nas muzek samo place da je izlozen nepravdi i trci k nekome da mu dade emocionalnu potporu pa da da mu prepusti rjesavanje svoga problema i onda nestrpljivo ceka da se to dogodi bez njegovog intelektualnog angazmana.

 

I nije to tako samo u pogledu ovih udruga nego u svemu.

 

Mene, promatraca sa poprilicne distance fascinira sva ta nezrelost, neukost, umocenost i prepariranost u obilje losih osibina, navika, neznanje. Vrtnja u istim petljama.

Pa onda kako naivno i lagano se skrece s nekog malcice ispravnog puta.

 

Ima biti da je niska prosjecna inteligencija bila dovoljan uvjet da se maliciozni utjecaji tako odusevljeno prihvate i da se tako grcevito drze i sad, sad kad je pet do dvanajest.

I to ne pet minuta nego pet sekundi

 

Felixx, ne klonuti duhom! Svaka teskoca je ujedno i nova prilika za ucenje. Ne se ne se samozavaravati. Evo ja znam priznati sebi odmah kad naslutim da sam ispao dudek. Ako sam i ljutit na sebe nastojim to ne pokazati, nego izanalizirati kuda me to namjeravaju preveslati zednog preko vode i pretvoriti to stanje kad protivnik misli da te ima toru, u priliku da mu procitas daljnje namjere i nadmudris ga.

 

 

ne vrijedi misliti da su se sudovi, centri ili opcenito instuticije tako organizirale da mogu efikasno raditi za preferiranu stranu

 

ne, one se guse u vlastitom.... kompleksnom krugu nezdrave logike, ovisnosti, straha, zlobe, zabluda i bespomocnosti

bespomocni su cak i oni kojima se podigla magla i vide sto se dogada.

 

tamo gdje su u pitanju skupi i zaista veliki interesi naravno stvari su nesto drugacije ali besmleno je strahovati da se to odnosi i na male trivijane stvari

 

ocevi, ovi koji su "nagrabusili" se moraju probuditi

 

nije njihova mizerija natala u jednome danu

 

oni su sami sebi u vecini slucajeva stvari tako poslozili da ih zadesi takva sudbina

 

oni su bili u ratu puno prije nego sto je sredstvo u tome ratu postalo emocijanlno zlostavljanje njih preko djeteta

 

ogromna i nepotrebna pogreska je htjeti i zeljeti sebe vidjeti kao zrtvu

 

 

svaki takav otac mora najprije shvatiti da ne smije ici kuda ga se vodi kao ovca

naglasak je na "kao ovca" mislim kazat pasivno.

 

katastrofa je sto je u nasem drustvu daleko veci broj ljudi (>90%)kojima je ne samo oduzeta sva imovina nego su dobili ogromne dugove a unisten im je bilo koji nacin da se oporave, pa svi ti ljudi idu kao ovce, neosvjesteni

 

i sad relativno mali broj oceva se poziva na vrijednosti drustva kojih jednostavno nema pa ocekuje da mogu ne sagledati svoje zablude iz odnosa sa bivsima koje su im majke djeteta, djece pa ocekivati da ce eto sad kolabrirano drustvo, crknuti konj odjednom se trznuti i samo za njih opametiti tu zlostavljacicu djeteta?

 

jel neko citao do sada, pa sad ima misli o nasilju kao da je to mozda jedina alternativa?

 

ako da onda ste detektirali jos jednu "tocku" dresure kojoj ste uspjesno podvrgnuti..

 

jedini izlaz je nauciti jako puno o jako puno toga

 

cak u hrvatskoj ima prevedinh dobrih djela i sto prije se se sto vise ljudi oslobodi zabluda i okurazi da se suoci sa zabludama, katastrofa ce biti malkice manja

 

naravno nas "drze na aparatima"

ali svakome ocu kojem je interes djeteta iznad svog povrijedenog ega i prepucavanja sa bivsom ce se trgnuti, sertski se nasmijati i zapoceti urnebesnu igru

ponavljam, presjecite svoj jad momentalno

 

kao samosazaljevajuca zrtva izgleda da se ne moze ama bas nista postici.

 

ako to presjecete, igra bivsoj nece vise donosti satisfakciju i zivot ce je "lupiti po zubima"

howg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija