Jump to content

Upute nakon izvrsene ovrhe iako je placen racun


xces

Preporučene objave

Pozdrav,

 

hvala svima koji ovo citaju.

 

Zanima me koje su mi mogucnosti u trenutno situaciji.

 

Naime, izvrsena mi je ovrha krajem prosle godine zbog kako je receno "neplacenog racuna". Racun je placen u prvoj polovici 2014. godine za sto imam i potvrdu.

 

Problem je sto mi je preporucena posta dolazila na adresu na kojoj imam prebivaliste a buduci da studiram van svoje zupanije, nisam mogao preuzeti posiljku. Na zutom papiricu ne pise tko salje i sta.

 

Buduci da se to sve odvilo i zakljucilo bez mene, ostao sam bez nekih 1000kn. Racun je, ponavljam placen na vrijeme i za ovrhu nije bilo potrebe.

 

Zanima me koje su mi trenutne mogucnosti u pogledu vracanja novca i eventualnog obestecenja zbog pretrpljene stete jer sam u vrijeme ovrsenja bio nezaposlen, student i doslovno mi je uzeta zadnja kuna s racuna.

 

Jos jednom hvala na bilo kakvoj pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

super, hvala matrix.

 

Za ovaj dio sam i pretpostavljao da je uredeno po ZOOu.

 

A zanima me, buduci da sam ostecen u izrazito teskom trenutku, kakve su mogucnosti u pogledu tuzbi za pretrpljenu dusevnu bol.

 

Kako sam pročitao u čl.87. Kaznenog zakona, navodi se kako je zrtva kaznenog djela svaka osoba kojoj su protupravnom radnjom prouzrocene ... dusevne boli, imovinska steta itd. ?

Ovo je vrlo vjerojatno znanstvena fantastika na hrvatskom sudu ali zanima me realno, dali je moguce/preporucivo ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija