Jump to content

prodaja stana vlastitom supruzniku


Ivan_12

Preporučene objave

Molim pomoc. Trebala bi nam gotovina, a imamo stan koji nije pod kreditom(hipotekom). Stan je na supruzi i zanima nas da li je moguce da ja dignem stambeni kredit i kupim stan od nje? LP

 

Ne ulazim u to zašto vam je potreban novac , ali zašto jednostavno ne dogovorite s bankom hipotekarni kredit pod istim uvjetima kao da ste kupili stan?

 

Banci je svejedno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne ulazim u to zašto vam je potreban novac , ali zašto jednostavno ne dogovorite s bankom hipotekarni kredit pod istim uvjetima kao da ste kupili stan?

 

Banci je svejedno.

 

Zbog toga što je za hipotekarni kredit kamata 7,5%, a stambeni 5%.

Što je za cca 50.000€, kamata na 20 godina:

Hipotekarni - 42.819€

Stambeni - 29.858€

 

Uzimajući u obzir da moram platiti 5% poreza državi, sa stambenim sam u "plusu" 10.000€ u odnosu na hipotekarni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stan je na supruzi i zanima nas da li je moguce da ja dignem stambeni kredit i kupim stan od nje?
obzirom da supruga nastupa kao prodavac,a pod pretpostavkom da se radi o bračnoj stečevini,za prodaju je nužna suglasnost drugog bračnog druga,glede čega bi se utvrdilo da 1/2-inu nekretnine kupujete sami od sebe.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
obzirom da supruga nastupa kao prodavac,a pod pretpostavkom da se radi o bračnoj stečevini,za prodaju je nužna suglasnost drugog bračnog druga,glede čega bi se utvrdilo da 1/2-inu nekretnine kupujete sami od sebe.

 

Pozdrav, zanima me da li ste nasli rjesenje? Imam naime isti slucaj.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija