Jump to content

darovnica za stan i kupovina kuće


vukovar

Preporučene objave

Poštovani!

Prije 6 godina dobio sam darovnicu za stan od RH i zabilježuje se zabrana otuđenja i drugog stvarnopravnog raspolaganja na rok od 10 godina od dana sklapanja ugovora Zanima me da li ja mogu dignuti sad neki stambeni kredit i kupiti drugu nekretninu ,a da ne strahujem za ovaj stan u kojem sam sada da mi država ne uzme darovnicu.

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li stan otkupljuješ ili si ga dobio bez plačanja?stan si dobio zato što nisi imao do sada ( prije 6 god) nikakvu nekretninu ( predpostavljam) pa time rješavaš stambeno pitanje.imaš zabranu prodaje a vjerovatno i iznajmljivanja u tih 10 godina.ne bi trebalo biti prepreke jer ti se sada " poboljšala financijska situacija".osim ako nepiše drugčije u ugovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobio sam stan ,nisam imao nikakvu nekretninu,da nema prodaje i moraš ga koristiti,u ugovoru ne piše ništa o novim nekretninama,već samo ono općenito da svi koji su navedeni u darovnici moraju koristiti istu,ali stvarnost je drugačija ,djeca su odrasla punoljetna ,studiraju u drugim gradovima pa po onom što piše u darovnici ne bi se smjeli maknuti iz Vukovara,poslao sam mail na ured od kojeg sam dobio darovnicu da mi pojasne,jer se mijenja i u slučaju naslijeđa od roditelja pa postaješ vlasnik.Bilo bi bez veze da živiš u stanu 9 od 10 godina i umru ti roditelji te naslijediš kuću,a onda dođe kontrola i oduzme ti stan zato što imaš nekretninu na sebi.

Javim kad dobijem odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stigao je odgovor ureda na moje pitanje:

 

Poštovani, vezano za Vaš upit obavještavam Vas da nasljeđivanje ili kupnja druge nekretnine nikako ne utječe na darovanu nekretninu. Sukladno zaključenom ugovoru o darovanju nekretnine imate zabranu otuđenja na rok od 10 godina na darovanu nekretninu, ali to ne utječe na Vaše daljnje aktivnosti kupnje drugih nekretnina. S poštovanjem,

 

 

 

Sektor za upravljanje stambenim jedinicama

 

Služba za evidenciju i raspolaganje stambenim jedinicama

 

Odjel za prodaju i darovanje stambenih jedinica i darovanje građevinskog zemljišta

 

 

Tako da će sad svima biti jasnije.

 

Molim moderatora da zaključa temu jer odgovor je od mjerodavnih službi

uređeno: od Spitfire
Uređivanje teksta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Poštovani!

Prije dvije godine obitelj i ja smo dobili na dar kuću od RH. Nas je četvero, pa svatko ima 1/4 vlasništva. Navedena je zabilježba da se zabranjuje otuđenje i drugog stvarnopravno raspolaganje na rok od 10 godina od dana sklapanja ugovora. Jasno mi je da to znači da se kuća ne može prodati. Zanima me znači li to istovremeno da se ja ne mogu odreći svoje četvrtine i prepisati ju na drugog člana obitelji? Povlači li to neke posljedice za njih?

 

Hvala na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Dmarina je napisao:

Poštovani!

Prije dvije godine obitelj i ja smo dobili na dar kuću od RH. Nas je četvero, pa svatko ima 1/4 vlasništva. Navedena je zabilježba da se zabranjuje otuđenje i drugog stvarnopravno raspolaganje na rok od 10 godina od dana sklapanja ugovora. Jasno mi je da to znači da se kuća ne može prodati. Zanima me znači li to istovremeno da se ja ne mogu odreći svoje četvrtine i prepisati ju na drugog člana obitelji? Povlači li to neke posljedice za njih?

 

Hvala na pomoći!

Najbolje bi bilo , da kao poštovani vukovar, poslati upit ministarstvu branitelja i obrazložiti zašto bi prepisali svoju 1/4 nekretnine na drugog člana obitelji i dobit ćete pravovaljani odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija