Jump to content

Tehnički uvjeti za obrt za računalno programiranje


ivan.m

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima,

 

Odlučio sam preuzeti rizik i postati obrtnik u ovoj našoj državi, pa sada imam nekoliko pitanja prije nego dođe inspekcija i lupi kazne :)

 

Pokušavam odraditi sve prema zakonu, i zadovoljiti sve uvjete koje država traži, pa me zanima ima li tko iskustva sa ovim. Dakle radi se o obrtu za računalno programiranje, te nikakve klijente u ured ne primam (u pravilu radim isključivo za strance).

 

Evo par informacija koje bi mogle pomoći da dobijem što bolji odgovor.

 

- Djelatnost se obavlja iz privatne kuće (kuća od roditelja, imam ugovor o najmu sa njima)

- Ne radim sa gotovinom u nikakvom obliku (dakle opcija plaćanja bilo čega gotovinom ne postoji)

- Ne primam klijente u ured

- Umjesto radnog vremena na tabli mi je naveden broj mobitela za kontakt (rečeno mi je da je i ovo dozvoljeno)

- nemam zaposlenih radnika, radim isključivo ja kao vlasnik

 

Ukoliko je još neka informacija potrebna, samo pitajte.

 

Ono što mene konkretno zanima je na koji način ta prostorija iz koje radim (ured) mora biti opremljena. Po netu se može naći hrpa toga, pa nemam više pojma koje informacije su zapravo točne.

 

Dakle, zanima me što od navedenog je potrebno imati

 

- vatrogasni aparat

- kutiju prve pomoći

- istaknut cijenik usluga

- istaknut evakuacijski plan

- položen tečaj vatrogasne zaštite i zaštite na radu

- uvjerenje iz medicine rada da sam zdrav

- Ona naljepnica o uzimanju / izdavanju računa (u mom slučaju nema obaveze fiskalizacije, te kao sto sam vec naveo sa gotovinom ne radim)

- Nešto deseto što sam zaboravio :)

 

Uglavnom bio bih jako zahvalan ako se tko bavi istom ili sličnom djelatnošću da napiše što je od navedenog uopće obavezno. Ne želim zaraditi neku kaznu prije nego uopće krenem sa radom kako treba :)

 

Hvala unaprijed svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija