Jump to content

nezgodna situacija, zena, djete, zenini roditelji


faca89

Preporučene objave

pozdrav,

 

nalazim se u jednoj nezavidnoj situaciji. od 12/15 sam odvojen od zene i kceri. dobio sam prijavu za naslilnistvo i one su otisle zivjeti sa njezinima. Moja presuda je jos uvijek ne pravomocna iako sam dobio potvrdu o nekaznjavanju koja mi je kasnije trebala za posao. Ja i zena smo imali dobar odnos nakon toga. Planirali smo zajednicko preseljenje jel se ja zbog bolje poslovne ponude selim 300 km a i ona tamo ima zagarantiran posao.

 

Kako smo se mi vidali i ja sam vidao malu, njenima je to zasmetalo. Dali su joj uvijet da ako se pomiri sa mnom da je za njih "mrtva". Slabijeg karatkera i pod sustavnim utjecajima svoje obitelji moja supruga puca i trazi razvod braka. Bili smo u czss i meni su odredili da mogu kcer dovesti na drugi dan Uskrsa kod sebe. kada sam u odredeno vrijeme dosao javio mi se njen otac i reko mi da on meni neda malu i da cu ju dobiti kada on kaze.

 

Znaci moje djete je u obitelji koju ja smatram, zbog vulgarnosti i zbog cudnih metoda odgoja u toj zajednici. Tamo sada zivi suprugin otac (koji jako puno pije , pomalo je agresivan i covijek koji nije sklon nikakakvom kompromisu) suprugina majka, suprugina baka i tri suprugine sestre. Iz poznavanja njene obitelji smatram da su stetni za odgoj dijeteta i za suprugino zdravlje. problem je sto mi zena navodno pocela piti tablete za zivce i mene okrivljuje za to.

 

U vise navrata je CZSS stao na moju stranu pa su kasnije dobili prijetnje od njenog oca kako ce ih tuziti jel se u czss meni pogoduje. Ja rastavu ne potpisujem, jel smatram da to nije volja moje supruge vec zelje njenih roditelja koje oni kroz raznorazna maltretiranja i ucijene zele ostvariti.

 

zanimma me dali ja imma ikakvo pravo da odredujem da mi se supruga i dijete maknu iz te obitelji, dali ja kao otac mogu pomoci svome djetetu i maknuti ga iz te nepovoljne okoline. Mogu li zatraziti vjestacenje supruge?

 

Supruga je prvi put u Czss priznala da ju se maltretira kuci i da su njeni grozni, sada se poistovjetila sa njima i mene za sve okrivljuje.

 

otac joj pije, vjeciito ima neke sekusalne ispade, macke i psi secu po kuci. Pred djetetom se psuje, vice i govori ruzno o meni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Iz poznavanja njene obitelji smatram da su stetni za odgoj dijeteta i za suprugino zdravlje.

 

tablete za zivce i mene okrivljuje za to.

 

U vise navrata je CZSS stao na moju stranu

 

zanimma me dali ja imma ikakvo pravo da odredujem da mi se supruga i dijete maknu iz te obitelji, dali ja kao otac mogu pomoci svome djetetu i maknuti ga iz te nepovoljne okoline. Mogu li zatraziti vjestacenje supruge?

i.

 

Da, nalazite se u sitaciji. Medutim trebate znati da ste sebe stavili u takvu situaciju. Nije vam niko sa strane kriv, sve su to vasi izbori i odluke.

 

Nedostatak znanja i vjestina vas drzi u losoj situaciji, i ne da vam poboljsati stvari a moze i dovesti do pogorsanja.

 

Zato vrijeme je za ucenje.

 

Dobili ste prijavu kazete, kaznenu , prekrsajnu, da li ih razlikujete?

 

Centar vam daje za pravo u razgovoru, ali vam bi za pravo trebali davati vi sami tako da postupate ispravno i mudro. Ovako u napasti ste da im kazete djelomicnu istinu sa ciljem da vas netko pohvali? Na krivom ste putu, nisu oni ti koji mogu odrediti kako ce vasa zena ili njen otac se ponasati.

Oni su htjeli da vidite svoje djete jer im to i zakon nalaze, a vi trazite da oni sad kad djed ne da da pokusaju nesto drugo, kod njih ili da pridobiju djeda.

I tog djeda uhvatite za rijec i pitajte da li on sada kaze da mozete vidjeti svoje djete, i kada cete moci opet.

Sto vam je prece i bitnije, tjerati pravdui ponos ili biti prisutan u zivotu djeteta?

 

Vasa zena se htjela "igrati zivota" i pokusati sa vama brak, ali ocito ste vi mislili jedno, ona drugo a okolnosti su katastrofalne u drzavi. Bez pomoci ama bas nitko ne moze zivjeti od rada. Pomoc je ili novcana ili veza za posao, ili prostor za zivot itd, ali jednstavnom matematikom je jasno da zarada nije dovoljna za potrebe.

 

Slaba je vasa zena, slabi ste i vi.

 

 

Vas odnos ima karakteristike nekonstruktivnog odnosa u vise podrucja, Iz kratkog upita se vide mnoge stvari. Da se zakljuciti da ste bili u "abuse cycle" gdje ste jedno drugo napdali i mentalno i emocionalno povrijedivali da bi opet privlacili i mirili se, pa ispocetka.

Ja bi cak reko da ste oboje bili agresor svaki na svoj nacin.

 

Imate li pravo traziti da se makne supruga? Od koga bi vi to trazili, i gdje da se makne? Imate maglovite zamisli da "vlast" moze i hoce odrediti gdje ce udana zena zivjeti.

Ako ste muz, trebate imati autoritet i vi to trazite. Od nje.

Djete mozete traziti da se da u udomitelja ako je tako lose da ga drzava treba oduzeti.

 

Razvod ce biti dosuden, nekad je trebalo samo da godnu dana ne zivite zajedno, pa potpisali vi nesto ili ne, ali ta tvrdnja da niste potpisali razvod nije prema nekoj realnosti nego prema nekavim maglovitim pojmovima koje imate umjesto da procitate o cemu se tu radi.

Ne, nije to nikakva sramota ne znati, samo sto trebate dosta nauciti da bi mogli postavljati prava pitanja i razumjeti odgovore.

 

Kad je moja bivsa odvela moje djete ja nisam niti trenutka pomislio da ona ima vlast nad mojom kceri.

Tocno cetiri dana je proslo dok nisam uspostavio nacin da je kcer kod mene u kuci naredna cetiri dana i tako ukrug sve dok povampirenim socijalnim radnicama nisam dao suglasnost za novi a primjereniji nacin s obzirom na okolnosti.

 

Tako i sa zenom. Ne znam koliko su vam prilike diktirale stavari, ali ako vam ta supruga nije uz vas onda ona nije to -supruga.

 

Kad postupak bude dosao do toga s kim da djete zivi, ako smatrate da treba zivjeti sa vama onda morate imati uvjete i to dobro argumentirati prvo "centru" a kasnije i na sudu.

To sto je centar u nekim djelovima uz vas, ne mora znaciti da ce se tako postaviti i za djete.

ije vase da brinete o tome da li se u 99 ili 99,9% posavlja na stranu majke, nego da napravite sve da budete vi dobar izbor da djete zivi s vama.

Ako pak samo hocete da nije s majkom ili djedom onda to znaci da zelite da bude bez roditelja, a vi znate da je tako i zaista najbolje, onda i to agrumentirajte konkretno: macke i psi i seksualni ispadi nisu uvjerljivi

 

Moci cete zataziti vjestacenje kasnije na sudu vas oboje, ne samo nje...

 

Ako vjerujete da je okolina stetna i za djete i za suprugino zdravlje, najprije shvatite da ste to morali znati i ranije. A pravili ste djete s njim i to vam je sto vam je, nece sad neko sa strane podmetati leda za vas i vase pogreske.

 

Ako mislite da vam je stalo do djeteta i zene onda stvorite dom i egzistenciju i "namamite je".

 

Ako ima ludu narav onda najprije naucite kako postupati sa osobama koje imaju poremecaje osobnosti.

 

Jednom kad shvatite kakva je to poteskoca i kako funkcionira tada imate sanse da iz iskustva ucite i sve bolje se nosite sa tim pa cak i da imate zanimljiv i ispunjen zivot.

Znaci prvo budite musko.

Na trista ili petsto kilometara dalje ne mogu do vas doprijeti s nicim i, naravno ako nije prekasno mozete poceti ispocetka.

Ako je prekasno, onda jednostavno sve to "izbrisite" u svojoj galvi i pocnite ispocetka.

Kad pomognete sebi bit ce vam dobro, bilo da ce se ta htjeti vratitiili cete pronaci nekog novog ali prvo razradite ideje o sebi samom i o okolini, sve to bazirano na dobrom i kvalitetnom znanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovru.

 

imao sam dvije prijave jednu kaznenu (koja je odbacena jos dok sam uhicen bio) a prekrsajno me sutkinja osudila na 4000,00 kn i mjesec dana prilaska. Naravno da sam se zalio na presudu jel nisam apsolutno bio kriv. Ona je rekla na sudu da sam se ja prijetio njenima i bez dokaza i svijedoka me sutkinja osudila. Jos uvijek cekam rjesenje te moje zalbe.

 

Sto se tice svega ja sam pokusao izgladiti situaciju sa njenim. Ono bio sam spreman sve oprostiti njima jel su oni stajali iza svega a zena je tu samo bila njihov pijun. Ne pravdam ja sebe dobro znam da sam osoba sa vrlinama i manama. Osoba sam koja se dobro nosi sa stresovima i pritiscima. Nisam osvetoljubiv i dosta sam tolerantan. Drustven i komunikativan.

 

Kada ste rekli da ju namamin, to ne zelim. Zapravo ja sam njoj reko da dode u Zagreb sa mnom poslje godisnjeg da cu naci veci i bolji stan te da se ona i mala presele kod mene. Stalo mi je do moje obitelji. Zelim sve najbolje za svoju kcerku. Cak bi i pokusao sa zenom ponovo jel smo mi relativno kratko u braku. Ja i supruga smo iz istog mjesta, cca 25000-30000 stanovnika.Manje vise svako svakog zna. Dosta mi ljudi kaze da se maknem od nje i njezinih jel su "luda familija".

 

Mene samo zanima ako mi se i dalje budu petljali jel postiji kakav pravni postupak. Ako ne uspije pomirdba sa suprugom, a velika je vjerojatnost da ju nece pustiti u zagreb sa mnom, u tom slusaju bi napravio sve samo da si kcer maknem iz te nezdrave okoline. zelim da mi dijete ima normalan i lijep zivot. Ja joj ga mogu i zelim omoguciti.

 

Nije problem meni naci neku novu osobu. Niti mi je problem u 2000,00 kuna alimentacije. Niti sam ja sebi najbitniji. Bitno mi je samo da kcerku spasim i da ju oni sa svojim ponasanjem i postupcima ne pokvare. ne zelim da moje dijete bude kao moja zena niti da to sve prolazi. Smatram da je moja duznost kao oca da napravim sve da ju maknem iz svega toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija