Jump to content

Podjela bračne stečevine i stan u najmu!


lora_os

Preporučene objave

U postupku sam brakorazvodne parnice.Podjela imovine još nije riješena.Sve je stečeno u braku između ostalog i stan u kojemu su podstanari.Za trajanja ne zajedničkog života,suprug uzima najamninu.Dali samo on ima pravo na nju ili meni pripada pola?Dali on bez moje suglasnosti može otkazati najam tj. tražiti on njih da napuste stan?Suprug živi u drugom stanu...ja se slažem da budu podstanari i da ostanu u stanu jer meni taj stan mi nije neophodan za život i odgovara mi da plaćaju najam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U postupku sam brakorazvodne parnice.Podjela imovine još nije riješena.Sve je stečeno u braku između ostalog i stan u kojemu su podstanari.Za trajanja ne zajedničkog života,suprug uzima najamninu.Dali samo on ima pravo na nju ili meni pripada pola?Dali on bez moje suglasnosti može otkazati najam tj. tražiti on njih da napuste stan?Suprug živi u drugom stanu...ja se slažem da budu podstanari i da ostanu u stanu jer meni taj stan mi nije neophodan za život i odgovara mi da plaćaju najam

 

nije važno dali je stečeno u braku. važno je porjeklo novca kojim je kupljena nekretnina . dali je u pitanju novac stečen radom ili dar ili kredit. kako se rate kredita vračaju.

ako je stan kupljen kretitom tada je stan bračna stečevina ali i kredit.

 

ako je stan bračna stečevina imate pravo na 1/2 najamnine. vodite evidenciju i tražite svoj dio s kamatama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija