Jump to content

Nasljeđivanje stana


kanconijer

Preporučene objave

Poštovani,

U jednosobnom stanu od cca50kvadratnih metara,živimo,moja majka koja je i vlasnica stana,moj otac(vanbračna zajednica)i ja.Roditelji se nikada nisu ženili jer moj otac je dosta nezgodna osoba a i većinu života je bio u njemačkoj.Unatrag 10god.živimo svo troje u navedenom stanu.Moja majka ima 70god.i svakako bi željela da poslije njene smrti stan u cijelosti pripadne samo meni(sin jedinac,imam 35god.).Točnije,ukoliko bi ja želio da se otac odseli,on bi to morao ispoštovat.Majka nije smrtno bolesna ili slič.ali je počela inzistirat da se to pravno riješi.E,sad,problemi su financije.Mama je informativno otišla do javnog bilježnika koji je naveo cijenu tog postupka 2500kn.u nevjerici odlazi do drugog bilježnika koji traži 2000kn.a odvjetnik,naravno, ima treću i najskupliju verziju i svo troje istu stvar različito tumače.Dakle,mama samo želi,ukoliko umre prije mog oca da stan pripadne samo meni.Navodno je javni bilježnik izjavio da njezinu oporuku otac može osporiti,tj.pobiti jer živi sa nama više od 10god.i na temelju toga, ja njega,ukoliko bi htio,ne bi mogao istjerat ili izbacit iz stana van.Kome da se obratim kada svi različito tumače koliko god vam to čudno zvučalo.Molim za savjet?

Lp,

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.Majka nije smrtno bolesna ili slič.ali je počela inzistirat da se to pravno riješi.E,sad,problemi su financije.Mama je informativno otišla do javnog bilježnika koji je naveo cijenu tog postupka 2500kn.u nevjerici odlazi do drugog bilježnika koji traži 2000kn.a odvjetnik,naravno, ima treću i najskupliju verziju i ,

 

smatram da bi najbolje rješenje bilo zaključenje ugovora o doživotnom uzdržavanju sa majkom(i financijski najpovoljnije.nema poreza.mali trošak javnog bilježnika)

ako je stan osobna imovina (nasljeđen ,kupljen prije zajedničkog života).

 

ako je stan zajednička stečevina(za vrijeme trajanja zajednice) a pošto je ona vlasnik stana ugovor možete napraviti ali taj ugovor može osporavati vanbračni partner (1/2 stana).

 

ugovor bi bilo dobro ovjeriti u sudu i u vlasnički list upisati skapanje ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija