Jump to content

Dobivanje vize


tatryp

Preporučene objave

Bok, neznam da li sam odabravala pravu kategoriju, ali nadam se da mi možete pomoći.. Zanima me da li mogu dobiti turističku B2 vizu za SAD, ukoliko sam počinila prometni prekršaj za kojeg još nisam dobila rješenje.

Pročitala sam na stranicama ambasade da se traži:

1. POTVRDU O OSUĐIVANOSTI koja se izdaje u Zagrebu za sve građane Republike Hrvatske

2. UVJERENJE DA NIJE U TIJEKU ISTRAŽNI POSTUPAK, DA NIJE PODIGNUTA OPTUŽNICA, IZREČENANEPRAVOMOĆNA OSUĐUJUĆA PRESUDA ILI KAZNA ZATVORA. (Vadi se u kaznenoj evidencijiopćinskog suda prema mjestu prebivališta.)

3. PRESUDA NADLEŽNOG SUDA O POČINJENOM KAZNENOM DJELU ILI PREKRŠAJU (u slučaju kadaste osuđeni za počinjenje kaznenog djela ili prekršaja). Čak i u slučaju da je nastupilarehabilitacija, tj. u slučaju da je Vaša presuda brisana iz evidencije OBAVEZNI STE DONIJETI

 

Radi se o krivom skretanju (u jednosmjernu ulicu) i nešto malo preko dozvoljene količine alkohola u krvi. (bez ikakvih posljedica, prometne nesreće i sl.)

Ima li to veze s ovim što se traži? ili se to odnosi samo na kaznena djela, a ne prometne prekršaje?

I da li mogu dobiti potvrdu o nekažnjavanju?

 

Zahvaljujem na pomoći :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija