Jump to content

Bavljenje turizmom u iznajmljenom stanu


ivencija
 Dijeli

Preporučene objave

Dobar dan,

Molim pomoc... Vlasnica stana je hrvatska drzavljanka koja zivi u inozemstvu. Bavila bi se iznajmljivanjem ali joj je receno da bi za to morala otvoriti obrt. Je li radi manje papirologije, i jer bi to bila samo povremena djelatnost, bilo moguce da da stan u najam domacem covjeku koji bi onda legalno i jednostavnije mogao obavljati djelatnost iznajmljivanja?

Hvala puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

ne znam zašto je tako rečeno jer je Zakonom o ugostiteljskoj djelatnosti, čl.30 predviđeno da se iznajmljivanjem apartmana i soba u domaćinstvu mogu baviti fizičke osobe-građani koji su vlasnici tih objekata i to zovemo privatnim iznajmljivačima i takav vlasnik nekog objekta, ne mora nužno otvarati tvrtku ili obrt za to.

 

 

Da bi se mogao iznajmljivati smještaj koji nije u vlasništvu, mora se imati registrirani obrt ili tvrtku te kao takovi spadaju pod ugostitelje.

 

Za dodatne i točnije infomacije valjalo bi se obratiti Uredu državne uprave za gospodarstvo i Turističkoj zajednici

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

 Dijeli

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija