Jump to content

Jubilarna nagrada iz 2013. po osnovici od 1800 kuna, a ne 500 kuna!


kika0204

Preporučene objave

U 11. mjesecu 2013. godine navršila sam 10 godina radnog staža. Kako spadam u državne i javne službenike jubilarnu nagradu dobila sam po osnovici od 500 kuna. Vidjela sam po medijima da su u ovoj godini nekima sudovi donijeli pravomoćne presude da im se treba isplatiti razlika, pa me zanima treba li se angažirati ovjetnik za pokretanje tužbe ili to mogu i sama (ako da, koja je procedura)? Hvala unaprijed :-)!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U 11. mjesecu 2013. godine navršila sam 10 godina radnog staža. Kako spadam u državne i javne službenike jubilarnu nagradu dobila sam po osnovici od 500 kuna. Vidjela sam po medijima da su u ovoj godini nekima sudovi donijeli pravomoćne presude da im se treba isplatiti razlika, pa me zanima treba li se angažirati ovjetnik za pokretanje tužbe ili to mogu i sama (ako da, koja je procedura)? Hvala unaprijed :-)!
Točno jer su vlada i sindikati potpisali dodatak da je u 2013-toj osnovica 500 kn a oni iz 2014-te i 15-te dobivaju osnovicu po starom.

čl 5 http://www.sindikatpolicije.hr/EasyEdit/UserFiles/documents/3-8-2013%20Dodatak%20I.%20KU-potpisani.pdf

 

"Predsjednik Sindikata državnih i lokalnih službenika i namještenika Boris Pleša upozorio je da nije riješeno pitanje dobitnika jubilarnih nagrada u 2013. godini.

 

“Budući da je naš dodatak 2013. bio u redu, a kod javnih službi je osporen na sudu, u obzir za korekciju osnovice na 1800 kuna došle su samo 2014. i 2015. godina” kazao je Pleša."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija