Jump to content

Brak i predbračni ugovor


mcquinn

Preporučene objave

Poštovani,

 

sam naslov teme ne odgovara u potpunosti pitanju koje slijedi...

 

Uglavnom, nakon smrti moje bake, njezin stan, a u kojem žive moji roditelji i koji je zapravo njihov, dogovorno je pripao meni. Ukratko, to je u tom trenutku bila najbolja solucija.

 

Obzirom da se uskoro ženim, volio bi na neki način dati svojim roditeljima pravo da raspolažu doživotno kako sa stanom tako i sa novcem koji bi se eventualno uprihodio prodajom istog - jer je to ipak nekretnina u kojoj žive i zapravo njihov stan.

 

Kakav ugovor sklopiti sa njima kako bi im se osiguralo pravo doživotnog uživanja nekretnine i novca koji bi se eventualno uprihodio prodajom iste?

 

Unaprijed hvala na odgovorima!

 

M

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom da se uskoro ženim, volio bi na neki način dati svojim roditeljima pravo da raspolažu doživotno kako sa stanom tako i sa novcem koji bi se eventualno uprihodio prodajom istog - jer je to ipak nekretnina u kojoj žive i zapravo njihov stan.

 

Možda je najjednostavnije da im darujete stan. Poreza nema (ne plaća se 5% PPN pri darovanju roditeljima, ali se mora prijaviti porezna obveza u roku 30 dana).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok, hvala na odgovoru.

 

Da li postoji neki drugi način osim darovanja? Npr u vidu ugovora?

 

Poštovani,

ja vas iskreno ne razumijem. Koji je stvarni smisao tako nečega? Ako ima nekakove veze s naslovom teme, onda ne morate ništa ni poduzimati. Stan ste stekli prije braka i kao takav ne ulazi u bračnu stečevinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija