Jump to content

Prekrsaj ili kd?


Luka639

Preporučene objave

Sta je tocno ovo prekrsaj ili kd? Otac bivse je mog prijatelja zalio mokracom a poslije je ovaj njega fizicki napao.Na kraju ispada da ce ovaj sta je njega zalio fekalijama proc s prekrsajnom prijavom a on zato sta ga je napao iz revolta s kaznenom za nanosenje laksih ozljeda?? Sve se zbilo sinoc pa ne znam tocne info

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za lake ozljede ide privatna tužba, tako da policija ne podnosi kaznenu prijavu. Ukoliko su u ovom slučaju podnijeli kaznenu prijavu, onda tu ima još elemenata koji ti nisu poznati, pa je počinjeno i drugo kazneno djelo (ili više njih).

 

Što se tiče same usporedbe, nekako mi je i logično da je polijevanje mokraćom blaže od nanošenja ozljeda...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za lake ozljede ide privatna tužba, tako da policija ne podnosi kaznenu prijavu. Ukoliko su u ovom slučaju podnijeli kaznenu prijavu, onda tu ima još elemenata koji ti nisu poznati, pa je počinjeno i drugo kazneno djelo (ili više njih).

 

Možda ide u kontekst 'obiteljskog nasilja'?

 

 

 

Što se tiče same usporedbe, nekako mi je i logično da je polijevanje mokraćom blaže od nanošenja ozljeda...

 

Polijevanje fekalijama je ekstremna uvreda i ponižavanje, k tome je sasvim izvjesno planirana provokacija.

Ako i to stavimo u kontekst obiteljskog nasilja ... ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda ide u kontekst 'obiteljskog nasilja'?

 

Moguće, ali tu to nisam tako shvatio.

 

 

Polijevanje fekalijama je ekstremna uvreda i ponižavanje, k tome je sasvim izvjesno planirana provokacija... ?

 

Apsolutno se slažem da je to odvratno i bez ikakvih opravdanja, ali ne vidim kazneno djelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Apsolutno se slažem da je to odvratno i bez ikakvih opravdanja, ali ne vidim kazneno djelo.

 

Zašto onda policija i dalje traži onoga koji je to napravio poznatom piscu?

 

Sud bi u svakom slučaju trebao uzeti u obzir da je to teško poniženje , po meni to je ravno vrlo teškoj javnoj uvredi.

 

Da pokušam to narodskim riječnikom skicirati - ne vidim ni ja kazneno djelo ako je zaliveni na to uzvratio šakom, ali nije ništa polomio zaljevaču. Što si tražio, to si i dobio. Drugo ako ga je umlatio ili izcipelario.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto onda policija i dalje traži onoga koji je to napravio poznatom piscu?

 

Za nepoznatim počiniteljem prekršaja se traga isto kao i za nepoznatim počiniteljem kaznenog djela.

 

 

Sud bi u svakom slučaju trebao uzeti u obzir da je to teško poniženje , po meni to je ravno vrlo teškoj javnoj uvredi..

 

I opet nije kazneno djelo za koje tuži policija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija