Jump to content

Što kada prekršaj zapravo i nije prekršaj po zakonu?


ana'72.

Preporučene objave

Poštovani,

Što napraviti kada te ovlaštena službena osoba tjela državne uprave pokuša kazniti sa 3000 kn za prekršaj koji zapravo po zakonu i nije prekršaj?

Predavanjem prigovora na prekršajni nalog i daljnjim prekršajnim postupkom je donešena pravomoćna presuda da prekršaj za kojeg se teretim i nije prekršaj po zakonu i da se postupak obustavlja i svi troškovi idu na teret proračuna.

Što je meni od početka bilo jasno zato je i podnešen prigovor na istog.

Sada me zanima što napraviti da taj državni slušbenik koji se igra sa zakonom ili ga u stvari i ne zna plati tj. da odgovara za svoje postupke?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što je meni od početka bilo jasno zato je i podnešen prigovor na istog.

Sada me zanima što napraviti da taj državni slušbenik koji se igra sa zakonom ili ga u stvari i ne zna plati tj. da odgovara za svoje postupke?

 

Možete pisati predstavke njegovim šefovima i šefovima njegovih šefova, uključivo ministra.

Možete se obratiti novinarima koji pišu teme o zaštiti prava građana i potrošča.

Ako ste mali poduzetnik, obratiti se komori.

I da - možda na slijedećim izborima dati glas nekoj političkoj opciji koja se jasno opredjelila za reforme koje uključuju i borbu protiv korupcije i za realni boljitak svih građana (za razliku od prevladavajućih opcija koje su opsjednute ideologijma i silom u javni prostor i parlament uvlače rasprave o četnicima, ustašama i partizanima...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija