Jump to content

Pas usmrtio kunića na javnoj površini


iravlic

Preporučene objave

Pozdrav svima i hvala unaprijed na pomoći. Mama ima hrvatskog ovčara koji se slobodno kreće u ograđenom dvorištu.

Prvi susjedi su nabavili kunića kojeg su pustili u dvorište, te im je nakon nekog vremena pobjegao i nije se više

vraćao, već se zavlačio u kanal u susjednom školskom dvorištu. Mjesecima je izluđivao psa koji je lajao na njega

dok je ovaj sjedio uz ogradu. Kunić se hranio po tuđim vrtovima, kako moje mame tako i ostalih susjeda, te pravio

štetu. Oni su mu čak odnosili hranu u školsko dvorište, pa su se i štakori počeli skupljati. Nakon nekog vremena

kunić je valjda uginuo, a oni su nabavili još dva. Mama ih je zamolila da ih drže pod nadzorom u svom dvorištu

jer nije željela da pas neprestano laje. Kunići su i dalje izlazili iz dvorišta, te je pas jučer preskočio ogradu

i dohvatio jednog ispred mamine ograde. Navečer u 21:00 sat mami dolazi policajac i govori joj da ju je došao

kazniti i to na temelju jedne telefonske prijave. Znači bez provjere informacija, bez službene izjave i susjeda i

mame. Izrazito bezobrazan, nije htio ni saslušati što se dogodilo. Mama odbija dati osobnu i uopće daljni razgovor.

Moje dijete od 4 godine vrišti, jer je policajac rekao da je došao kazniti baku. Policajac sjeda u kombi i zove

nadređenog i po priči shvaćam da je susjeda rekla da je pas ušao u njihovo dvorište i zaklao kunića, da mama ne

želi dati osobnu. Govori nam da je mora kazniti i da će sad otići do susjede uzeti izjavu. Ne odlazi kod susjede

već kaže da će napraviti bilješke i odlazi bez pozdrava. Zanima me što dalje možemo očekivati i dali može samo

mamu kazniti zbog toga što je pas bio bez nadzora na javnoj površini, a da ne kazni i susjedu čiji je kućni ljubimac

također bio bez nadzora, a u odluci grada i županije se navode kućni ljubimci da ne smiju biti bez nadzora,

a ne samo psi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Navečer u 21:00 sat mami dolazi policajac i govori joj da ju je došao kazniti i to na temelju jedne telefonske prijave. Znači bez provjere informacija, bez službene izjave i susjeda i mame.

Valjda je sve rečeno telefonom što je i kako bilo i čiji je pas i čiji zec.

 

Za "kućnog ljubimca" je nadležan komunalni redar a za psa koji je na javnoj površini bez nadzora policija jer ide kazna po čl 30 http://www.zakon.hr/z/279/Zakon-o-prekršajima-protiv-javnog-reda-i-mira i čl.16 kažnjivo po čl.29 http://www.zakon.hr/z/447/Zakon-o-osobnoj-iskaznici

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Valjda je sve rečeno telefonom što je i kako bilo i čiji je pas i čiji zec.

 

Za "kućnog ljubimca" je nadležan komunalni redar a za psa koji je na javnoj površini bez nadzora policija jer ide kazna po čl 30 http://www.zakon.hr/z/279/Zakon-o-prekršajima-protiv-javnog-reda-i-mira i čl.16 kažnjivo po čl.29 http://www.zakon.hr/z/447/Zakon-o-osobnoj-iskaznici

 

Znači ja mogu telefonom prijaviti i reći bilo što, a oni će na temelju toga kazniti nekoga bez provjere? Isto tako ja mogu reći da to nije bio naš pas i da je bio zatvoren u boksu. Šta to onda znači njena riječ protiv naše? I dali ja mogu prijaviti komunalnom redaru da zečevi hodaju okolo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda je i vido ubijenog zeca :neznam:

. Mama odbija dati osobnu i uopće daljni razgovor.
I kako bi on onda znao da vaš pas nije ubio zeca :misli:

 

 

Nije trebao odmah reći da je došao nekoga kaznit nego da je došao ispitat događaj.

 

To što je bio bezobrazan lako se riješi jednim tel pozivom u PU ili direktno u MUP.

 

Kako god prekršaj postoji kao i možebitna naknada štete.

 

Dakako da možeš prijavit šetnju zečeva a da li će tko doći ne zna se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda je i vido ubijenog zeca :neznam:

I kako bi on onda znao da vaš pas nije ubio zeca :misli:

 

 

Nije trebao odmah reći da je došao nekoga kaznit nego da je došao ispitat događaj.

 

To što je bio bezobrazan lako se riješi jednim tel pozivom u PU ili direktno u MUP.

 

Kako god prekršaj postoji kao i možebitna naknada štete.

 

Dakako da možeš prijavit šetnju zečeva a da li će tko doći ne zna se.

 

Ma nije nas htio ni saslušati, niti je došao utvrditi događaj, nego ispisati kaznu. Nakon toga mama nije dala osobnu. Sve mi je to tako nategnuto, niti je utvrđeno vlasništvo, dali je životinja čipirana, cjepljena. što se uopće dogodilo... hvala na odgovoru..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija