Jump to content

Po donesenom DUP-u novo planirana cesta ide preko mojih nekretnina


lord051

Preporučene objave

Po donesenom DUP-u novo planirana cesta ide preko mojih nekretnina bonk.gifmad2.gif

 

Donosenjem prvog DUP-a imao sam odlican raspored novoplaniranih cesta. Naravno da se nisam zalio na taj DUP jer mi je savrseno odgovarao. Nakon sto su zaprimljene zalbe/prijedlozi drugih ljudi donesen je novi(zadnji, vazeci) DUP. Po tom novom DUP-u cesta ide preko SVIH(4) mojih nekretnina, ukljucujuci kucu i gradjevinske parcele. Na taj DUP sam se naravno zalio, medjutim naravno nikakvog odgovora nema iako je proslo vec mislim 2 godine barem od tada, a od izdavanja prvog DUP-a je proslo barem 6 godina.

 

Znaci u tih 6 godina meni su ruke skroz vezane 504.gif , ne mogu apsolutno nista sa time, sa zemljom, sa kucom. Ne mogu gradit, ne mogu prodavat, a to ce biti tako do 2020 jer tad je DUP planiran, ili ce se tada izdavati novi DUP.

 

Mene zanima, sta ja kao privatna osoba mogu napravit u ovoj situaciji, gdje sam skroz nezasticen a prakticki mi je egzistencija ugrozena zbog ne mogucnosti raspolaganja imovinom. Situacija je maksimalno frustrirajuca. Jedino sta sam saznao, sto znam, je da ce datom trenutku meni drzava ponuditi otkup moje imovine po nekoj cijeni. To ce se desiti tko zna kad, moze za godinu a moze i za 30 godina...

 

1. Sto se moze najbolje napravit u ovoj situaciji?

 

2. Postoji li neki pravni mehanizam koji stiti ljude u ovakvoj situaciji?

 

3. Mogu li ja tuziti/zaliti na "Drzavu" u ovoj situaciji jer mi se ugrozava egzistencija, tj ugrozena mi je da budem konkretan?

 

4. Koji god savjet, misljenje, recite...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zalite se na svim mogucim razinama, lokalnim, gradskim, zupaniskim, drzavnim! sve pismeno!!

novinama itd... sto god treba! ako nema odgovora, opet isti dopis saljite...

 

nije vam egzistencija ugrozena, - nekretninu uvijek mozete prodati, opteretiti, itd...

 

tako nekako cu i morat, al znam da me ceka borba bez kraja prakticki...

 

sta se tice zalbi, na svim razinama, krenut cu tim putem, ali, vrlo skromno poznajem pravni sustav po tom pitanju, tek ucim i saznajem o tome, tako da moram skupit sto vise informacija, zato sam i dosao na legalis.hr, da pokusam saznati bilo sta, kako da krenem, sta god... da cujem iskustva od nekog tko je imao/ima isti/slican problem...

 

kazes egzistencija nije ugrozena?! rekao bih da je, gledaj to ovako, da imas ovaj slucaj:

 

vlasnik te zemlje nema stanbeni objekt, placa mjesecnu rentu od npr 2500 kn, i tako zadnjih 10 godina, to daje cifru od 300000 kn. njemu se iznedana troskovi zivota zbog neke nepredvidjene situacije povecaju i on vise nije u mogucnosti placati ni mjesecnu rentu za stan u kojem zivi, sto dovodi do XY novih problema/troskova koje ta osoba nije u mogucnosti platiti.

 

sto je s tim novcima potrosenim do sada na rentu stana, kao sto je gore navedeno, 300 000kn? tko ce nadoknaditi taj "izgubljeni" novac i vrijeme? jer, taj vlasnik je svoje nekretnine i htio prodati zbog toga da rijesi svoje stanbeno pitanje...

 

kako prodati nekretnine ako im je trzisna vrijednost s tim novim planom srusena tj postale su prakticki bezvrijedne?

 

ista stvar je s opterecivanjem nekretnina, kako ih opteretiti kada ce ih u ovom slucaju procijeniti na vrijednost koja nije ni blizu stvarne vrijednosti bez ucrtane ceste na njima?!

 

to su sve moguci scenariji, vjerujem da su se ljudi vec susreli s slicnom problematikom ovdje... vjerujm da ipak postoji mehanizam koji stiti ljude, neki mehanizam koji ce nadoknadit izgubljeno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija