Jump to content

Naknada "štete" zbog smetanja posjeda - prolaz autom


Slump

Preporučene objave

Poštovani.

 

Na putu do posla se gradi vodovod te je stoga cesta na jednom dijelu zatvorena. Kako bih mogao doći do posla, morao sam obići taj dio ceste gdje se radi taj vodovod, a ja sam to napravio tako da sam išao 100-ak m po livadi uz cestu. Baš kada sam obilazio, došla mi je vlasnica te livade koja je vikala na mene da kako si ja to dozvoljavam, pa mi je na kraju prijetila da ću morati platiti načinjenu "štetu" (savijena trava).

 

Ja sam išao tom livadom jer sam mislio da je ta livada državno vlasništvo, budući da je ta livada zapuštena (trava je duga/nepokošena, tu i tamo ima nekog grmlja, nema ograde uz cestu, nema nikakvog znaka da se radi o privatnom vlasništvu).

 

Budući da nisam znao da je to privatno vlasništvo, može li vlasnica od mene tražiti nekakvu naknadu zbog prolaza/štete?

 

Već kada smo kod tog pitanja, pitao bih Vas još smijem li se ja uopće voziti po livadi u državnom vlasništvu?

 

Hvala i lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

budući da je ta livada zapuštena (trava je duga/nepokošena, tu i tamo ima nekog grmlja, nema ograde uz cestu, nema nikakvog znaka da se radi o privatnom vlasništvu

Po livadi koja je zapuštena ne može se proći autom. Ovo je vjerojatno samo normalna nepokošena livada.

 

Ne treba biti znak da bi se znalo da se baš i ne smije voziti po tuđem.

 

 

Budući da nisam znao da je to privatno vlasništvo, može li vlasnica od mene tražiti nekakvu naknadu zbog prolaza/štete?

 

Može tražiti.

A može i tužiti za štetu, ali bi štetu morala i dokazati ( malo pogažene trave?)..

 

E sad, ako to zareda, ljudi znaju biti jako prokleti pa staviti razne 'proizvode' u travu - primjerice u dasku pozabijaju duge čavle da strše s druge strane i takvog 'ježa' onda sakriju u travi kud im ljudi prolaze.

 

Već kada smo kod tog pitanja, pitao bih Vas još smijem li se ja uopće voziti po livadi u državnom vlasništvu?

 

Otprilike - dok netko ne počne braniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija