Jump to content

Poziv okrivljeniku, čl 54., stavak 3. točka 1 Zakona o suzbijanju zlouporabe droga


Vink

Preporučene objave

Pozdrav,

dobila sam poziv na glavnu raspravu u prekršajnom postupku zbog prekršaja iz članka 54. stavka 3. točke 1, Zakona o suzbijanju zlouporabe droga.

Uhvaćena sam u 7 mj. na In musicu s 0,5 g mješavine duhana i marihuane. U žalbi sam izrazila kajanje (to mi je prvi puta), ali sam se žalila na visinu kazne jer umanjena kazna (2/3 kazne, plativo u roku 8 dana) iznosi nekih 3700 kn, koliko je i moja plaća.

 

Zanima me što mogu očekivati na sudu i kako izgladaju te rasprave?

 

Hvala na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sutkinja/sudac te pozove, uzme tvoje osobne podatke za zapisnik, pročita ti što ti se stavlja na teret, ti izgovoriš svoju obranu, postavi ti par pitanja i to je to. Nekad ti odmah kažu kakva će biti presuda, a nekad ne. Atmosfera nije toliko formalna i nemaš se što sekirati. S obzirom da priznaješ prekršaj, neće biti policajaca kao svjedoka, tako da ćeš biti sama.

 

Pitat će te kolika ti je plaća i sl., tako da će ti to ići u prilog, a kaznu će ti sigurno smanjiti, možda i ukinuti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija