Jump to content

Otvaranje i zakljucenje stecajnog postupka za j.d.o.o


moje-korisnicko-ime

Preporučene objave

Postovanje,

 

otvorio sam j.d.O.o. u kojem duze vrijeme nisam mogao isplacivati place pa je zbog toga FINA pokrenula postupak pred trgovackim sudom. To je zavrsilo na nacin da je trgovacki sud donio rjesenje o otvaranju i zakljucenju stecajnog postupka (imovina s kojom je poduzece raspolagalo nije bila dovoljna niti za namirenje stecajnog postupka) te brisanju poduzeca iz sudskog registra.

 

Zanimaju me dvije stvari:

 

1.Kako to da poduzece nije jos uvijek nije obrisano iako je rjesenje postalo pravomocno ?

 

2.Kada poduzece bude obrisano, sto trebam uciniti (papirologija, pecati, ,zatvaranje racuna, mozda neke odjave sl.) ?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud će sam obrisati kada proteknu žalbeni rokovi i ako se nitko ne žali.

Obično traje 2-3 mjeseca. vi ne trebate ništa raditi.

Po brisanju također, tehnički i svi dopisi i predmeti idu na rješavanje stečajnom upravitelju jer otvaranjem stečaja on pred zakonom upravlja, predstavlja i odgovara za cjelokupno poslovanje firme od trenutka stečaja nadalje, i za sve eventualne postupke, vi kao vlasnik/direktor nemate više nikakvih ovlasti.

Za svaki slučaj, s obzirom da sudovi nisu ažurni, preuzimajte poštu ako vam nešto dođe, nedajbože neki prekršajni ili sličan postupak, i u roku uložite prigovor u svoje ime odgovorne osobe, iz razloga što je firma u stečajU/brisana te tražite obustavu svakog daljnjeg postupka.

Ako ste bili prijavljeni u radni odnos, stečajni upravitelj je trebao odjaviti radnike (to provjerite). Banka će sama obrisati / zatvoriti račun.

Tehnički, poslovni subjekt više ne postoji, i sa njime su obrisane i sve vaše obaveze ali i prava. I dugovi i potraživanja.

Pazite samo na eventualne prekršajne postupke, da vam ne promakne koji zaostali pa zaradite kaznu koju će vam naplatiti ovrhom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija