Jump to content

Isplata odštete.


mumija1234

Preporučene objave

Prije 4 dana udarilo me je auto, druga strana je potpuno kriva, imam par kontuzija i prijelom, morati ću nakon 6 tjedana na fizikalnu terapiju..tako da ću biti na bolovanju vjerojatno 3-4 mjeseca. Obzirom moje plaće nisu uvijek iste jer ovise o dežurstvu..itd a obzirom da iznose najmanje 12 000 kn, zanima me, u okviru odštetne procedure koju ću pokrenuti(mislim, moj odvjetnik će pokrenuti, još ga nisam ni našla) hoću li imati pravo i na naknadu za razliku u plaći i kako, odnosno, na koji naćin se to obračunava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 dana udarilo me je auto, druga strana je potpuno kriva, imam par kontuzija i prijelom, morati ću nakon 6 tjedana na fizikalnu terapiju..tako da ću biti na bolovanju vjerojatno 3-4 mjeseca. Obzirom moje plaće nisu uvijek iste jer ovise o dežurstvu..itd a obzirom da iznose najmanje 12 000 kn, zanima me, u okviru odštetne procedure koju ću pokrenuti(mislim, moj odvjetnik će pokrenuti, još ga nisam ni našla) hoću li imati pravo i na naknadu za razliku u plaći i kako, odnosno, na koji naćin se to obračunava?

 

Trebali bi imati, ako Vam osiguravajuće društvo ne prizna, kod nadležnog suda pokrenuti parnični postupak, protiv suprotne strane, radi naknade materijalne (novčane) i nematerijalne (fizički i psihički bolovi idr.) štete, ali će Vam sve to razjasniti Vaš odvjetnik kad dođe vrijeme za to, završeno liječenje, većina od njih ima stručne osobe koji to procjenjuju, te on dalje postupa po tome...

Moj savjet Vam je da se bez odvjetnika ne upuštate u pokretanje takvog postupka...

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uza sve što vam je poštovani Željac naveo, dodao bih sam da izbjegavate odvjetnike koji se sami nude, jer njima je u interesu postaviti nerealan odštetni zahtjev budući time "pumpaju" VPS (vrijednost predmeta spora), a što podiže iznos prema kojem se izračunava vrijednost njihovih radnji sukladno Odvjetničkoj tarifi, što u konačnici može ići vama na štetu - dobijete spor, a troškovi vam "pojedu" dosuđeni iznos.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Poštovani,

zanima me da li postoji mogućnost žalbe na dobiveni odštetu od životnog osiguranja?

ili je možda to realna visina odštete (1565,00kn) za dvostruki prijelom podkoljenice sa operativnim zahvatom, 70 dolazaka na terapiju i 9mj.bolovanja? visina mjesečne premije je 20eur koju ja plaćam osiguranju.

Hvala,lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija