Jump to content

Godišnji nakon rodiljnog/roditeljskog dopusta


kraki

Preporučene objave

Poštovani;

radnica je na rodiljnom/ roditeljskom dopustu bila od 1.listopada 2015. pa do 30.9.2016.

U 2015. nije koristila niti jedan dan godišnjeg za tu godinu, niti je koristila godišnji iz 2016.

Zanima me može li sada koristiti i jedan i drugi ili za nj vrijedi onaj rok od 30.06. kao zadjeg datuma do kog je moguće koristiti godišnji iz prethodne godine?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl. 84. st. 5. Zakona o radu -

 

"Iznimno od stavka 4. ovoga članka (koji govori o iskorištavanju prava na GO do 30.06. iduće kalendarske godine), godišnji odmor, odnosno dio godišnjeg odmora koji radnik zbog korištenja prava na rodiljni, roditeljski i posvojiteljski dopust te dopust radi skrbi i njege djeteta s težim smetnjama u razvoju nije mogao iskoristiti ili njegovo korištenje poslodavac nije omogućio do 30. lipnja sljedeće kalendarske godine, radnik ima pravo iskoristiti do kraja kalendarske godine u kojoj se vratio na rad."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako je u slučaju kad je riječ o bolovanju od 26.1.2015. do 6.3.2015., tada je zatovreno bolovanje, zatim 9.3.2015. osoba radi i po drugoj bolesti odlazi na bolovanje od 10.3.2015. pa na dalje - još uvijek je na bolovanju. Ima li pravo ukoliko se vrati krajem ove godine na godišnji za 2015.i 2016. - cijeli, dio ili nema pravo? Mora li se vratiti raditi jedan dan prije ostvarivanja prava ili ne treba? U 2015. osoba nije koristila godišnji za 2015. Čak je ostalo nekoliko dana iz 2014.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isprika s moje strane, pobrkao sam malo upite pa sam uzeo da se i kod vas radi o porodiljnom dopustu.

 

Obzirom se radi o bolovanju, onda ste glede GO-a za 2015. ograničeni vremenski do 30.06.2016., što je nažalost prošlo. Iznimka citirane odredbe odnosi se na porodiljni dopust te dopust radi skrbi i njege djeteta s težim smetnjama u razvoju, ne i slučaj bolovanja.

 

Ostaje vam doduše GO za 2016.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija