Jump to content

Revizija i Ustavna tužba


marko2016

Preporučene objave

Poštovani,

 

molim Vas pomoć u svezi roka za podnošenje Revizije odnosno Ustavne tužbe.

 

Da li se Revizija i Ustavna tužba mogu/smiju podnijeti "istovremeno" (unutar 30 dana) ili se Ustavna tužba podnosi tek nakon donešene odluke Revizije odnosno Vrhovnog suda ?

 

Dobivam različita "mišljenja" po ovom pitanju, a ne bih želio propustiti sva pravna sredstva koja mi stoje na raspolaganju nakon odluke II suda.

 

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

molim Vas pomoć u svezi roka za podnošenje Revizije odnosno Ustavne tužbe.

 

Da li se Revizija i Ustavna tužba mogu/smiju podnijeti "istovremeno" (unutar 30 dana) ili se Ustavna tužba podnosi tek nakon donešene odluke Revizije odnosno Vrhovnog suda ?

 

Dobivam različita "mišljenja" po ovom pitanju, a ne bih želio propustiti sva pravna sredstva koja mi stoje na raspolaganju nakon odluke II suda.

 

 

Hvala.

 

Radi se o izvanrednim pravnim lijekovima (obadvoje), ako više nema mogućnosti za niti jedan drugi redovni pravni lijek, (iskorišteni su svi mogući redovni pravnih lijekovi), a koji je i uvijet za pokretanjem navedenog, te je, sukladno navedenom, moje mišljenje da se podnose istovremeno unutar 30 dana, nisam siguran, stoga molim da me se ispravi ako griješim...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovor na pitanje vam ovisi o tome je li revizija u vašem slučaju dopuštena, Marko.

 

Ako je dopuštena, prvo morate ići s njome, pa tek onda ustavnom tužbom, a ako nije dopuštena, onda sa ustavnom tužbom. Jedina iznimka kad se može ići drito s ustavnom tužbom je u slučaju povrede prava na suđenje u razumnom roku ili kad se radi o slučaju grube povrede Ustavom RH zajamčenih prava podnositelja tužbe, ali i jedno i drugo su iznimke, koje vrlo rijetko dese u stvarnosti.

 

Za obadva pravna sredstva vrijedi rok kojeg istaknuo poštovani Željac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija