Jump to content

j.d.o.o. nekoliko pitanja


zeva

Preporučene objave

Bok svima, pronašao sam dosta odgovora na forumu za neka moja pitanja ali na neka nisam pa ću ih postaviti u ovoj temi.

 

Planiram otvoriti j.d.O.o. i imati web-shop.

Ono što mene zanima je sljedeće:

 

1. Mogu li ja svojem web-shopu prodavati, primjer: papir za printanje, rezervne dijelove za automobile i kaveze za papige? Ili ipak ne može ići u toliko različitim smjerovima prodaja na web-shopu?

 

2. Može li se na popis djelatnosti staviti i neka poljoprivredna djelatnost ako otvaram j.d.O.o.?

Na mnoštvu j.d.O.o sam vidio da je popis djelatnosti zbilja širok što meni i odgovara ako to tako može proći.

 

3. Mlađi sam od 30 godina i vidio sam da imaju poticaji za samozapošljavanje.

Dali je netko možda iskoristio taj poticaj u 2016oj godini? Kakva su iskustva?

 

4. Ako netko zna kako bi to išlo sa uvozom iz Kine i sa mojim budućim j.d.O.o., znači od narudžbe, naplate, isporuke...

Tko ima iskustva sa time, i ako ima netko dobar neka se javi u pp lijepo molim. Imam pitanja u vezi toga malo više :namiguje:

 

5. Što se tiče skladišnog prostora za web-shop, tu sam pronašao mjesečni najam od 150kn u nekoj hali. A sve za prodaju ću držati doma tako da ne moram stalno po to u skladište, bitno da imam papir da zadovoljavam MTU.

Ni tih 150kn ne bih davao jer imam dvije nekretnine gdje nitko ne živi, i u njima može biti eventualno skladište. Jel netko od Vas tako prijavio skladište i prošao MTU?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

na -web-šopu možeš prodavati što želiš,,samo se moraš prdržavati zakonse regulative uz - skladištenje - svaka roba ima svoje uvjete skladištenja.

 

sve što zakon dozvoljava možeš staviti u djelatnost poslovanja.

 

za poticaj se obrati na burzu.

 

 

što se tiče kine- kloni se od direktnog uvoza,ako nemaš,

pola milona eura - bolje nađi jakog uvoznika i radi za njega.

 

pazi kod skladišta - skladište,,osim - MTU -mora imati uporabnu dozvolu.

 

poz, frenki

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija