Jump to content

Alimentacija prije razvoda braka


logit99

Preporučene objave

Pozdrav svima koji čitaju.

 

Opisat ću situaciju:

 

Supruga i ja smo u braku 9gd. Zadnje dvijegodine stvari ne štimaju,

uhvatio sam ju u prevari 2 puta. Oprostio sam i pokušali smo se vratiti

na stare staze ali ne ide. Ona je zaluđena sa nekakvim XXXX i

dotičnom XXXX sa youtube kanala i ona je otišla

u socijalno i predala papire potrebne za početak razvoda.

 

Ja sam zaposlen, radim puno a imam i svoju tvrtku s kojom

pojačavam kućni budžet. Ona ne radi, dala je otkaz još u proljeće

ove godine jer joj je bilo stresno na poslu. Ona visi na FB i društvenim

mrežama nekoliko sati dnevno.

 

Kako puno radim i dobro mi ide uspjeli smo steći 2 nekretnine, 2 stana. Od

01.11.2016. g sam se odvojio od nje i djece na njen zahtjev te živim sam.

 

Jedan stan ide meni - drugi njoj i tu nemamo problema,

ista stvar i sa automobilima.

 

Problem je taj što ona želi da dobije djecu a ne želi raditi niti ima

ikakva primanja. Moja primanja su velika i izračunala je alimentaciju

od oko 5200kn mjesečno za naše dvoje malene djece ( 4 i 8gd ).

 

Njena ideja je da ja plaćam sve a ona će se brinuti o njima.

Da je brižna majka problema nebi bilo ali... Često izlazi van, bar

3 puta tjedno. Djecu ostavlja kod svojih koji se ne brinu adekvatno

a i roditelji su joj zaposleni pa se često desi da mi djeca ostanu sama.

 

Moji su u mirovini, vole djecu i mogu ih čuvati jer žive blizu.

Djeca su kod mene 2 dana u tjednu i svaki drugi vikend.

Takav je nas dogovor za sada.

 

Centar za socijalnu je na njenoj strani i otkako sam se preselio 2 puta

su me zvali da li joj plaćam alimentaciju otkako sam otisao ?"

 

Da, uplacujem joj i sad ce 3 uplata ali osjecam da je centar na njenoj strani.

 

Krenem li u pravnu bitku - imam li uopce sanse da ja dobijem

skrbnistvo ili kako mi svi kazu da se mogu popeti na drvo ali da u nasoj

zemlji djecu uvijek dobijaju majke?

 

Takodjer trazim dobrog odvjetnika pa ako koga znate molim

preporuku u inbox.

 

Molim savjet

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemoj odustati to je glavno.

Ja sam svoje dijete dobio, istina ne sudom nego je majka sama pristala kad je otišla s ljubavnikom.

Bori se, ako imaš bolje uvjete, ako si normalan i staložen možeš dobiti. Šteta što si napustio stan, ako možeš vrati se tamo, da imate isti startni položaj. Izbaci onu rečenicu u razgovoru da puno radiš i idi naprijed. Smanji rad i angažiraj svoje roditelje da ti pomognu s djecom. Ako dobiješ zaboravi više da ćeš puno raditi. Ja sam svoje prihode prepolovio, nema više poslovnih putovanja, prekovremenih sati, poslovnih ručaka... ali ni sekunde ne žalim. Nema te cijene kojom se može platiti osjećaj ponosa kad skužiš da, iako ti je bivša kad je odlazila rekla da je neko drugi bolji tata, bolji čovjek od tebe, da si bio previše odsutan u mislima, sebićan, ti takav nesposoban ipak podižeš prekrasno dijete. Sam. Taj osjećaj dobrim djelom opere onaj osjećaj sramote i poniženja kojeg si na sebe stavio dok si trpio onu spoznaju da su je drugi trošili dok ti je pričala kako se polomi oko rada s djecom.

Pretpostavljam da si i ti se naslušao one priče, puno si radio pa sam zbog toga išla po parkiralištima i autima. Drži se. Ako si stabilan i ako možeš život prilagoditi djetetu, bori se. Isplati se. šansa ti je 40%. Očito te varala dok ste već imali dijete, takve žene su jednostavno hladne, i oguliti će te totalno, a najgore će ti biti ako budeš popustio joj u svemu, pa poslije na tvoj račun u tvom stanu, u sobi do tvoje djece neko skače po njihovoj mami, BORI SE

 

Istina ja sam imao sreću, kad sam uhvatio ženu u akciji supruga od ljubavnika je ostavila muža kad je to saznala, a moja je osjetila majčinski poriv da ga tješi. Pa me zamolila da budem uz dijete dok se njih dvoje utješe međusobno, jer eto pogodilo ih je to što se saznalo...pa im treba vremena da se stabiliziraju..

 

Može ljubavi, samo se vi stabilizirajte par godina...

 

P.S. Toliku alimentaciju ona može samo sanjati... neko ju gadno pumpa. Uostalom ako imaš firmu a ne obrt, onda ta primanje niti nemaš, zar ne? E da, pošto ne radiš, godinu dana ćeš morati plaćati i njeno uzdržavanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

P.S. Toliku alimentaciju ona može samo sanjati... neko ju gadno pumpa. Uostalom ako imaš firmu a ne obrt, onda ta primanje niti nemaš, zar ne? E da, pošto ne radiš, godinu dana ćeš morati plaćati i njeno uzdržavanje.

 

Ima nekoliko rastavljenih kolegica koje se nisu usrećile s alimentacijom

jer većina tih bivših muževa im ne plaća ništa. A upravo te kolegice

su je i nagovorile na rastavu jer kao ja imam pa mi treba uzeti maksimalno.

 

Zašto bi je uzdržavao?! Ona je sama dala otkaz, nije ga dobila. Radno je sposobna

ali si je izkalkulirala da joj se baš i ne radi. Da, imam firmu (doo) i dobit nije velika

jer imam puno troškova.

 

Pošto mislim da se nebudemo dogovorili jer zahtjevi su nerealni mislim

da ćemo završiti na sudu. Čuo sam da to traje poduže, da li sam joj dužan za

vrijeme trajanja suda išta plaćati ili ne ?

 

Ona ima 34gd ja 38. Poanta priče je da si je zamislila lagodan život sljedećih 15ak

godina uz jaku alimentaciju s moje strane a i stabeno sam je osigurao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani da li ste dobili kakvo sudsko rješenje (presudu-odluku) za plaćanje uzdržavanja ili Vam je određeno privremeno uzdržavanje...?

Ako nije donesena nikakva presuda u sudskom postupku za plaćanje uzdržavanja, a također nije niti određeno privremeno plaćanje, te niste postigli plan o zajedničkoj roditeljskoj skrbi nad djecom (čl. 106. Obiteljskog zakona), niste dužni ništa plaćati sve dok sud ne donese nikakvu odluku o tome s kojim će od roditelja djeca živjeti, te koliko će drugi roditelj, s kojim djeca neće živjeti, plaćati na ime uzdržavanja djece....

 

Također ona, ako nema dostatno sredstava za život (ne radi nigdje duže vrijeme, a nemože se zaposliti), ima pravo od Vas tražiti, sudskim putem, plaćanje uzdržavanja i za sebe..

 

Bilo bi Vam najbolje, kako i sami navodite, naći odvjetnika stručnog za Obiteljsko pravo pa da se s njim posavjetujete...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija